Pokój w młodzieżowym stylu. Jakie wyposażenie i dekoracje powinien zawierać?

0
44
fot. materiały prasowe

Trendy wnętrzarskie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jedni doceniają klasykę i iście barokowe zdobienia, innym bardziej pasuje styl skandynawski. A ostatnimi czasy kolejną młodość przeżywają rozwiązania, które powstawały z myślą o nastolatkach. Takie pomieszczenie emanuje niezwykłą energią, pozwala odszukać dawno pogrzebane pokłady kreatywności. Fachowcy z firmy Sandow przygotowali garść porad dla wszystkich, którzy urządzają pokój dla dorastających dzieci lub sami chcą odjąć sobie trochę lat.

Kącik do pracy / nauki to jedno. Nie zapominaj o przestrzeni do rozrywki i relaksu

Obowiązki swoją drogą, a przyjemności swoją. Do odgrodzenia stref o różnym przeznaczeniu wcale nie wymaga stawiania dodatkowych ścian. Często wystarczy wstawienie mebli wykonanych lub wykończonych nieco inaczej. Przedstawiciele Sandow podpowiadają, aby ustalić jeden spójny. kodu kolorystycznego. Jeżeli przy biurku roboczym będą przeważać inne barwy, niż w pozostałej części pokoju, specjalne przeznaczenie kącika stanie się widoczne na pierwszy rzut oka. Pozwoli również odetchnąć i odciąć umysł po zakończeniu pracy. Zadania zostają i nic nie przypomina o tym, co trzeba będzie zrobić jutro – można zaznać jakże zasłużonego wypoczynku. Słuchając ulubionej muzyki na cały regulator, urządzając serialowy maraton, czy zanurzając się w pasjonującej lekturze. Sprzęt multimedialny musi być łatwo dostępny i dobrze zabezpieczony. Warto poustawiać go tak, aby pewne przedmioty dało się odsunąć na bok. W końcu przyjmując gości czy urządzając imprezę z przyjaciółmi potrzeba szybko oczyścić pokój z chwilowo zbędnych szpargałów.

Stonowany, nowoczesny design znakomicie kontrastuje z jaskrawymi akcentami

Potrzeba prywatności wymaga, aby pewne rzeczy przechowywać w zamknięciu – z dala od wścibskich oczu. Dlatego w młodzieżowym pokoju bardzo przydadzą się solidne, przepastne szafy. Najlepiej z dodatkowym zabezpieczeniem przed otwarciem przez osobę niepowołaną. A jeśli już trafią się otwarte regały, ich wymiary powinny współgrać z najpopularniejszymi formatami kartonów oraz plastikowych pudełek. Takie rzeczy pozwalają zapanować nad chaosem, o jaki nietrudno przy przechowywaniu różnych drobiazgów, pamiątek lub różnego rodzaju kolekcji. To lokator/ka pokoju ma się orientować, gdzie co jest. Możliwość opracowanie własnego systemu na uporządkowanie własności daje tak potrzebne poczucie wolności i swobody. Należy też zostawić dość miejsca na obrazy, plakaty i inne dekoracje. To one nadadzą młodzieżowemu pokojowi indywidualnego charakteru, wyrażającego osobowość oraz zainteresowania.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here