Pokój młodzieżowy: wybieramy meble dla chłopca

0
308

Urządzenie od nowa pokoju dla dorastającego nastolatka może stanowić niemałe wyzwanie, zwłaszcza jeśli wizja rodziców różni się od oczekiwań dziecka. Znalezienie rozwiązania, które zadowoli obie strony, jest jednak jak najbardziej możliwe. Poniżej podpowiadamy, jak się do tego zabrać i co warto mieć na uwadze podczas wyboru mebli do pokoju młodzieżowego!

Nie dziecko, nie dorosły

Bardzo istotne jest, by każdy rodzic wziął sobie do serca fakt, że jego dziecko dorasta a pomysły, które jeszcze kilka lat temu mogły wydawać się kapitalne, w obecnej sytuacji prawdopodobnie będą musiały zostać odrzucone. Dorastający chłopiec nie jest już słodką dzieciną i z każdym dniem zbliża się do dorosłości. Warto zdawać sobie z tego sprawę, decydując się na znalezienie złotego środka pomiędzy młodzieńczą energią a wyrafinowanym stylem, który mógłby być zarezerwowany dla dorosłych domowników.

W przypadku wątpliwości warto decydować się na nieco dojrzalsze rozwiązania, które zostaną wzbogacone i uzupełnione o elementy wedle uznania przyszłego mieszkańca. Jest to opcja zdecydowanie bezpieczniejsza – Wasze dziecko nigdy nie będzie przecież młodsze, niż jest w tym momencie, a możliwość indywidualizacji z pewnością zostanie doceniona.

Meble do pokoju młodzieżowego

Wybór odpowiednich mebli dla chłopca to sprawa, która wymaga wnikliwych przemyśleń. Zastosowane rozwiązania powinny nie tylko dobrze się prezentować, ale też zapewniać odpowiednią funkcjonalność. W tym momencie warto zastanowić się, czy wziąć pod uwagę meble systemowe, czy zdecydować się na samodzielne dobieranie poszczególnych elementów wnętrza.

Meble młodzieżowe z kolekcji Laser. Źródło: meblewojcik.com.pl/rodzaj-pomieszczenia/dzieciece-mlodziezowe,3.html

Często okazuje się, że pierwsza opcja jest prostsza i świetnie sprawdza się w pokoju nastolatka. W drugim przypadku należy pamiętać o tym, by w pomieszczeniu nie zabrakło kluczowych elementów.

Łóżko dla chłopca

Przy wyborze tego niezwykle istotnego mebla warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wygodę użytkowania. Dlaczego jest to tak istotne? Czas snu to pora, w której dziecko rośnie i regeneruje swoje siły. Jakość odpoczynku bezpośrednio odbija się na zdrowiu, dlatego łóżko powinno być naprawdę komfortowe.

Przy okazji wyboru tego mebla do pokoju młodzieżowego warto decydować się na łózka pełnowymiarowe, tj. o minimalnej długości 200 cm oraz szerokości 80 cm. Jeśli dziecko jest wyjątkowo wysokie (a tak może być w przypadku niektórych chłopców), konieczny będzie wybór dłuższego modelu. Dodatkowo warto wiedzieć, że sporo współczesnych modeli wyposażonych jest w funkcjonalne półki i szuflady, które z pewnością doceni każdy nastolatek.

Biurko i krzesło

W sporej części pokojów młodzieżowych to właśnie zakamarek z biurkiem i krzesłem okazuje się prawdziwym centrum dowodzenia. Dorastające dziecko sporą część dnia spędza albo przy lekcjach, albo przy komputerze. W trosce o zdrowie pociechy warto zdecydować się na komplet, który będzie zapewniał ergonomiczne warunki pracy. Jeśli chłopiec jest w wieku, w którym jeszcze szybko rośnie, konieczny może się okazać wybór krzesła lub fotelu z regulowaną wysokością ­– w ten sposób wyeliminowana zostanie konieczność wymiany tych mebli co jakiś czas. Należy pamiętać, żeby naprawdę przyłożyć się do podjęcia decyzji ­– dobrze dobrane siedzenie pozwoli dziecku uniknąć dolegliwości ze strony kręgosłupa.

W przypadku biurka należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, czy na biurku będzie umieszczony komputer i czy w takim przypadku dziecko będzie miało dostatecznie dużo miejsca, by wykonywać różne czynności. Proponujemy również rozejrzeć się za meblem z szufladami – takie rozwiązanie będzie najbardziej praktyczne.

Miejsce na ubrania

Dorastający chłopcy przykładają coraz większą uwagę do swojego wyglądu i ubrań, które noszą. Zyskująca na objętości garderoba wymaga miejsca, które ją pomieści. Ze względu na większe prawdopodobieństwo wyboru koszul i bardziej stylowej odzieży, najlepszym rozwiązaniem może być duża szafa, w której bez problemu będzie mogła zawisnąć powiększająca się kolekcja.

Jeśli pozwalają na to warunki pomieszczenia i rodzinny budżet, warto także rozważyć komodę, która zapewnia prosty dostęp do mniej wyszukanych akcesoriów.

Półki i regały

Meble do pokoju młodzieżowego to nie tylko miejsce na ubrania, kącik nauki czy relaksu. Konieczne będzie zapewnienie chłopcu przestrzeni, w której będzie mógł pochować swoje nastoletnie skarby czy książki. Półki i regały z witrynami to doskonały sposób na indywidualizację pomieszczenia oraz dostosowanie go do preferencji młodzieńca.

Podsumowanie

Pokój nastoletniego chłopca to dla rodziców często miejsce wielu tajemnic. Jest to także miejsce, w którym młody człowiek przeżywa najróżniejsze chwile i emocje. Warto więc zadbać o to, by dziecko czuło się komfortowo w swoim zaciszu. Wybór odpowiednich mebli z pewnością to ułatwi.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here