Podróżowali w… bagażniku i wystawiali nogi za auto

0
381

Dla zabawy podróżowali w bagażniku pojazdu. – Taśmą zabezpieczyli zamek i stworzyli mechanizm z liny, którym podnosili klapę, a potem wystawiali nogi za auto. Sytuację zauważył policjant po służbie, który przerwał niebezpieczną sytuację i wezwał patrol. Kierujący osobowy volkswagenem 19-latek odpowie za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem – informuje policja ze Świebodzina.

W niedzielę (14 maja) policjant będąc w czasie wolnym od służby przemieszczał się jedną z ulic w Świebodzinie. – Nagle jego uwagę zwróciły wystające z bagażnika pojazdu, który jechał przed nim… ludzkie nogi. Natychmiast zatrzymał tamten pojazd, wskazując, że jest policjantem i wezwał patrol – tłumaczy policja.

W trakcie czynności wyszło, iż trójka młodych mężczyzn postanowiła zrobić sobie zabawę. – Z taśmy wykonali blokadę zamka od bagażnika, przymocowali linkę, którą mogli w pojeździe otwierać klapę i dla zabawy wystawiali nogi. W przypadku zdarzenia drogowego, w szczególności, kiedy ktoś najechałby na tył pojazdu, dwójce młodych mężczyzn znajdujących się w bagażniku pojazdu groziło ogromne niebezpieczeństwo. Kierujący, który w tak nieodpowiedzialny sposób przewoził pasażerów, odpowie za swoje zachowanie przed sądem-informuje policja. Grozi mu grzywna, ale również może zostać mu odebrane prawo jazdy w związku z narażeniem pasażerów na niebezpieczeństwo.

 

Źródło: Policja Świebodzin

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here