Podpowiemy gdzie w Zielonej Górze kupić markowy odpływ liniowy

0
195
fot. materiały prasowe

Prysznic jest elementem łazienki, który definiuje jej wystrój i styl. Obecnie coraz częściej zamiast klasycznego prysznica z brodzikiem wybieramy kabinę typu wallk-in, której nieodłącznym elementem jest odpływ liniowy.  Dzięki zastosowaniu odpływu liniowego łazienka zachowuje nietuzinkowy styl połączony z pełną funkcjonalnością. Przyjrzyjmy się, czym jest i jak działa odpływ liniowy. 

Co to jest odpływ liniowy

Odpływ liniowy to rozwiązanie pozwalające na odprowadzanie wody z prysznica, który nie posiada brodzika.

Najpopularniejsze są odpływy liniowe naścienne i podłogowe. Dzięki pochyłej podłodze woda ścieka w miejsce zainstalowanego brodzika, który doprowadza wodę do kanalizacji. Jest to rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z prysznica bez brodzika, dzięki czemu odpływ liniowy może zastosować w wielu aranżacjach wnętrz. Odpływy liniowe dają szerokie możliwości wystroju wnętrza. Zastosowanie otwartej kabiny typu wallk-in wpisuje się w minimalistyczny styl loftowy i nowoczesne aranżacje industrialne. Dużą zaletą jest również możliwość instalacji ogrzewania podłogowego w przypadku użycia odpływów liniowych naściennych. Jest to cecha, którą na pewno docenią wielbiciele długich pryszniców. Odpływy  liniowe są obecnie coraz częściej stosowane w nowoczesnym budownictwie na całym świecie.

Odpływy rodzaje

Odpływy liniowe dzielimy na dwa główne rodzaje, podłogowe i ścienne. Najczęściej spotykane są odpływy podłogowe, w tym rozwiązaniu odpływ znajduje się na równi z płytkami podłogowymi. Dzięki delikatnemu nachyleniu płytek woda spływa do odpływu znajdującego się w podłodze. Dużą zaletą odpływów podłogowy jest fakt, że mogą być zamontowane w dowolnej części podłogi. Często można spotkać odpływy podłogowe zainstalowane na środku prysznica. Odpływy liniowe ścienne są zdecydowanie rzadziej spotykane. Odpływy ścienne montuje się na styku ściany i podłogi prysznica, rozwiązanie to umożliwia zainstalowanie ogrzewania podłogowego. Niespotykany wygląd w połączeniu z możliwością ogrzewania podłogowego prysznica sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do każdej łazienki.

Brodzik czy odpływ

Wybierając brodzik czy odpływ należy dokładnie przeanalizować oba rozwiązania. Wybierając brodziki, mamy pewność, że cała woda pozostanie w kabinie prysznicowej, uniemożliwiając ewentualne zalanie łazienki. Jednak wybierając odpływ liniowy, zyskujemy duży komfort w użytkowaniu łazienki. Dzięki płaskim powierzchnią czyszczenia kabiny z odpływem liniowym jest dużo łatwiejsze. Dodatkowo łazienka zyskuje na walorach estetycznych. Obecnie w aranżacjach wnętrz królują minimalistyczne style, które zakładają otwarte przestrzenie. Wybór odpływu daje zadowalający efekt wizualny, podkreślając styl łazienki. Decydując się na  odpływ ścienny, możemy również zamontować ogrzewanie podłogowe, co jest wykluczone w przypadku brodzików.

Zakup przez internet na stronie sanitlinesklep.pl

W ofercie sanitlinesklep.pl znajduje się pełna gama odpływów liniowych  zarówno podłogowych, jak i ściennych. Dzięki dużej ilości dostępnych rozmiarów i kolorów każdy jest w stanie znaleźć brodzik odpowiedni wnętrza swojej łazienki. Najwyższa jakość oferowanych odpływów w połączeniu z różnorodnym asortymentem sprawiła, że sanitlinesklep.pl jest wybierany przez klientów z całej Polski. Dodatkowo klient może liczyć na pełne wsparcie ze strony doświadczonych doradców, którzy są dostępni zarówno telefonicznie, jak i mailowo.

Sklep sanitlinesklep.pl nie posiada salonu w Zielonej Górze, ale dla mieszkańców Zielonej Góry i innych miejscowości wysyłka gratis!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here