Podpisano umowę na remont placu Słowiańskiego. Kiedy będzie gotowy?

2
626
remont placu Słowiańskiego w Zielonej Górze
fot. ZielonaNews.pl

Dziś w urzędzie miasta podpisano umowę na zagospodarowanie i rewitalizację Placu Słowiańskiego. – To będzie prawdziwa perełka w centrum miasta! A raczej szmaragd, bo na Placu Słowiańskim zrobi się naprawdę zielono – zapewnia prezydent miasta Janusz Kubicki.
 Remont placu Słowiańskiego w Zielonej Górze

Remont placu Słowiańskiego w Zielonej Górze
fot. ZielonaNews.pl

Już w maju przyszłego roku plac Słowiański ma być odmieniony. Przebudowane zostaną istniejące ścieżki i powstaną nowe. Ma pojawić się także fontanna. W planach jest budowa ujęcia wody do podlewania zieleni i zakup oraz montaż zdrojów z wodą pitną. Pojawią się nowe ławki, leżaki całoroczne, stoliki krzesła, karmnik dla ptaków i budki lęgowe. Zaplanowano także budowę oświetlenia w technologii LED. W ramach zadania zostanie także zmodernizowane zostaną miejsca postojowe na parkingu.  Teren ma być monitorowany. Ma być także zmieniona lokalizacja parkingu dla rowerów.

Ile będzie kosztować remont placu Słowiańskiego?
fot. materiały urzędu miasta Zielona Góra

Łączny koszt inwestycji to nieco ponad 4,4 mln zł, z czego trochę ponad 972 tys. zł pochodzi z kasy miasta (pozostałe to dofinansowanie ze środków unii europejskiej – nieco ponad 3 mln zł i budżetu państwa – nieco ponad 406 tys. zł). Wykonawcą inwestycji jest firma Arman Roboty Ziemne S.C. J. Małecka, M. Piskorowski.

Terminy realizacji prac przy pl. Słowiańskim
Termin realizacji zadania:
a) etap I – wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszeniem robót budowlanych w terminie 6 miesięcy od dnia podpisania
umowy
b) etap II – wykonanie robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie w terminie 7 miesięcy od dnia przekazania placu budowy.

Jak czytamy w dokumentach przetargowych termin rozpoczęcia prac, tj. dokumentacji projektowej ustala się na dzień podpisania umowy. Termin rozpoczęcia robót budowlanych ustala się na dzień przekazania placu budowy. Zamawiający przekaże Wykonawcy teren budowy w ciągu 3 dni po odebraniu bez zastrzeżeń dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę lub zgłoszeniem rozpoczęcia robót.

Jak tłumaczy prezydent miasta po rewitalizacji placu przyjdzie czas na kolejny etap, czyli postawienie pomnika Ofiar Zbrodni Wołyńskiej. Sfinansuje go Instytut Pamięci i środowiska kresowe.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here