Podjęliśmy wyzwanie. Szerokość jezdni przy ul. Batorego zmierzona! (ZDJĘCIA)

6
11018
fot. ZielonaNews.pl

Inwestycje związane z przebudową wiaduktu przy ul. Batorego i remontu drogi pod nią budzą od samego początku wiele kontrowersji. Przedłużający się remont w tej części miasta znacznie wpływa komfort poruszania się po mieście. A zielonogórzanie po tak długim czasie oczekiwania liczą na realne, widoczne zmiany. Wielu z Was jednak w nie wątp (Czytaj także: Czy droga pod wiaduktem została poszerzona?).Zmierzyliśmy szerokości jezdni. Ile wynosi?

Pod naszymi artykułami rozgorzała dyskusja odnośnie szerokości drogi pod wiaduktem przy ul. Batorego. Część z Was zanegowała, że przebudowa drogi pod wiaduktem coś zmieniła i obawia się, że jezdnia wciąż będzie wąska. Przedstawiliśmy dokumentację, zgodnie z którą wykonawca musi poszerzyć drogę. To jednak wątpliwości nie rozwiało i domagaliście się pomiarów.Pomógł Czytelnik. Jak wyszło?

Dzięki wsparciu naszego Czytelnika, pana Tomka, który jest geodetą zmierzyliśmy drogę. Jak wyszło? – Od krawężnika do krawężnika jezdnia ma ciut ponad 6 m. Zgodnie z pomiarem 6,025 – pokazuje nam Pan Tomek. Z kolei szerokość od chodnika do chodnika wynosi niecałe 7 m (zgodnie z dokonanym pomiarem 6,985 m). –  Jest zgodnie z projektem – podsumowuje pan Tomek. Przedstawia także inne parametry. Cały wiadukt w prześwicie ma około 10,50 m. Pan Tomek dokonał także pomiaru w prześwicie pionowym. – Trzeba mieć tutaj na uwadze pochyłość jezdni, bo np. woda gdzieś musi spływać. Mierzyłem zatem na środku jezdni od strony ul. Aglomeracyjnej. Wynik to 4.17 – wyjaśnia pan Tomek. A my dziękujemy za fachową pomoc!

Czytaj także:

Czy dwa autobusy miną się pod wiaduktem przy ul. Batorego?

Czy droga pod wiaduktem została poszerzona?

PODZIEL SIĘ

6 KOMENTARZE

 1. Hitler bardzo cenił sobie urządzenia firmy bosch,nawet zmierzyl swoją sypialnię. Miała ona szerokość 6,91m. Pszypadek? Nie sądzę.

 2. A zmierzyliście autobusy MZK łącznie z lusterkami? To błąd. Dopiero porównanie tych dwóch parametrów da odpowiedź na pytania i wątpliwości czytelników.

 3. Wg. producenta szerokość autobusu to 2,55 m. Szerokość jezdni w tym miejscu to 6,02 m. Teoretycznie to 0,92 m luzu. Powinno wystarczyć.

 4. Proszę o informację.
  1. szerokość przed/szerokość po remoncie.
  2. szerokość pasa.
  3. czy miną się dwa autobusy miejskie.
  Reszta to ściema.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here