Podczas Winobrania będzie zamknięta część ulic w mieście. Sprawdź, które!

1
1151
fot. ZielonaNews.pl

Centrum Biznesu Spółka z o.o. w Zielonej Górze, informuje o zamknięciu ulic i placów w związku z obchodami Dni Zielonej Góry – Winobranie 2019 r.

Czytaj dalej za reklamą —>1. W dniach 04.09 – 17.09.2019 r. – ulice: Stary Rynek, Pod Filarami, Jana Sobieskiego (od ul. Stary Rynek do ul. Lisowskiego), Kasprowicza oraz Plac Powstańców Wielkopolskich – w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem imprez na Scenie Winobraniowej, scenie Miasteczka Winiarskiego i w Miasteczku Winiarskim.

2. W dniach 04.09. – 18.09.2019 r. – Plac Bohaterów i parking pod Centrum Biznesu oraz ulice Plac Bohaterów, Kazimierza Wielkiego (od galerii do ulicy Plac Bohaterów) i Alei Niepodległości (od ul. Plac Bohaterów do ul. Bankowej) – w związku z działaniami parku rozrywki.

3. W dniach 04.09. – 18.09.2019 r. – Plac Bohaterów, Aleja Niepodległości (od ulicy Kupieckiej do ulicy Bankowej), dr Pieniężnego (od ul. Kazimierza Wielkiego do końca budynku muzeum), Kupiecka, Żeromskiego, Mickiewicza (od ul. Żeromskiego do ul. Lisowskiego), Stary Rynek, Pod Filarami, Mariacka, parking przy ul. Ciesielskiej (częściowo) – w związku z organizacją i przeprowadzeniem Jarmarku Winobraniowego.

4. W dniach 04.09 – 17.09.2019 r. – ulica Kasprowicza (na odcinku od ul. Jedności do Wojska Polskiego) w związku z organizacją imprez masowych na Scenie Winobraniowej na Placu Powstańców Wielkopolskich.

Czytaj dalej za reklamą —>5. W dniu 14.09.2019 r. (całą dobę) – ulice Długa (od ulicy 1-go Maja do ulicy Reja, Moniuszki), Aleja Konstytucji 3-go Maja (od ulicy Fabrycznej, Reja do ulicy Wrocławskiej) oraz Wrocławska (od Al. Konstytucji 3-go Maja do ulicy Sienkiewicza) – w związku przygotowaniem, formowaniem i przemarszem Korowodu Winobraniowego.
Przepustowość ruchu z ulicy Fabrycznej w ulicę Moniuszki i Reja będzie zapewniona od godz. 0:00 do godz. 11:45 oraz od godz. 18:00 do 24:00.
Przepustowość ruchu ulic: Długiej, Wrocławskiej i Alei Konstytucji 3-go Maja (w jednym kierunku od ulicy Długiej w stronę ulicy Wrocławskiej) od godz. 0:00 do godz. 8:00 oraz od godz. 18:00 do godz. 24:00.

6. W dniu 07.09.2019 r. (od godz. 15:00 do godz. 21:30) – ulice Bohaterów Westerplatte, Ułańska, Al. Niepodległości, Bankowa, Chrobrego, Pl. Matejki, Drzewna, Pl. Pocztowy, Jedności, Reja, Wojska Polskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Dzika, Wazów, plac Józefa Piłsudskiego oraz Bolesława Chrobrego – w związku z organizacją XXXIV Nocnego Biegu Bachusa, V Winobraniowego Marszu Nordic Walking oraz Drużynowego Biegu Winobraniowego o Puchar Gazety Lubuskiej.

Czytaj dalej za reklamą —>7. W bezpośrednim sąsiedztwie imprez winobraniowych będą funkcjonowały parkingi samochodowe na placach przy Gazowni, przy Filharmonii Zielonogórskiej, przy ulicach Ciesielskiej (częściowo), Kupieckiej, Drzewnej, Chopina oraz Niepodległości (od Bankowej do Ułańskiej).

8. Autokary wycieczkowe będą mogły korzystać z parkingu przy Palmiarni (częściowo) oraz parkingu pod Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ulicy Sulechowskiej (przez cały okres Winobrania).

9. Winobusy będą rozpoczynały kursy z parkingu przy Palmiarni.

10. Postoje Taxi z Placu Powstańców Wielkopolskich oraz Placu Bohaterów w dniach 04.09. – 18.09.2019 r. zostają przeniesione na tymczasowy postój zlokalizowany na parkingu przy Gazowni.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. dla jednych święto i zarobek, dla innych gehenna. Czy trzeba dezorganizować ruch w mieście aż na tak długo? Czy nie można zrobić lunaparku w innym, korzystniejszym miejscu niż Plac Bohaterów? Przecież to miejsce pamięci. Pod płytą pomnika spoczywa wszak urna z ziemią uświęconą krwią polskich żołnierzy, zebrana z pól bitewnych II Wojny Światowej. To tak, jakby kupczyć na cmentarzu. Ze też nikomu to nie przeszkadza.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here