Początek semestru letniego na UZ

0
295

– Dzisiaj na Uniwersytecie Zielonogórskim kończy się poprawkowa sesja egzaminacyjna. Jutro, tj. 28 lutego 2021 r. rozpoczyna się semestr letni, który dla studentów stacjonarnych zakończy się 18 czerwca. W międzyczasie czeka ich niemal tygodniowa wiosenna przerwa świąteczna (od 1 do 5 kwietnia) – poinformowała Katarzyna Doszczak z biura prasowe UZ.

 

Nie tylko studenci studiów stacjonarnych rozpoczynają nowy semestr. Do nich dołączają także studenci niestacjonarni. Inaczej jest na kierunku medycznym.-  W związku z pandemią, w tym roku wyjątkowo inną organizację roku akademickiego mają studenci I roku kierunku lekarskiego – wyjaśnia K. Doszczak. Stało się tak, dlatego że zaczęli rok akademicki dopiero 3 listopada. Dzisiaj kończą semestr zimowy i dopiero jutro zaczynają swoją pierwszą w życiu sesję egzaminacyjną. Semestr letni rozpoczną za miesiąc, po zakończeniu sesji poprawkowej, czyli 27 marca.

Na Uniwersytecie Zielonogórskim studenci kształcą się w dziedzinach: humanistycznych, społecznych, ekonomicznych, przyrodniczych, medycznych, ścisłych i technicznych, jak również artystycznych.

Na 13 wydziałach (w tym Filii w Sulechowie) studiuje prawie 10 tys. studentów. Kształcą się oni na 65 kierunkach I stopnia, 40 kierunkach II stopnia i 5 kierunkach studiów jednolitych magisterskich.

Uczelnia posiada prawo do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w 7 dyscyplinach oraz do nadawania stopnia naukowego doktora w 17 dyscyplinach. W dwóch szkołach doktorskich (Nauk Humanistycznych i Społecznych UZ oraz Nauk Ścisłych i Technicznych UZ), w 16 dyscyplinach, prowadzone są stacjonarne studia doktoranckie. Ponadto osoby zainteresowane zdobyciem dodatkowych kwalifikacji na studiach podyplomowych mogą wybrać spośród 43 kierunków studiów na 10 wydziałach.

Poza studiami podyplomowymi na UZ organizowane są także kursy dokształcające. Prowadzą je 4 wydziały:

Audytor bezpieczeństwa ruchu drogowego / Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

Kurs języka polskiego dla cudzoziemców / Wydział Humanistyczny

Kurs języków obcych / Uniwersyteckie Centrum Kształcenia Językowego

Technologia wytwarzania i analiza produktów winiarskich / Filia Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie

Uprawa winorośli / Filia Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie

Źródło: materiały prasowe Uniwersytetu Zielonogórskiego.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here