Pobili ich kijami do bejsbola i golfa. Grozi im 8 lat więzienia (WIDEO)

0
319
dav

Czterech napastników wdarło się do mieszkania na jednym z zielonogórskich osiedli i doprowadzili do poważnej w skutkach bójki z dwoma lokatorami. Wczoraj sąd aresztował sprawców.

W sobotę (2.02) zielonogórscy policjanci zostali wezwani na interwencję na jedno z osiedli w Zielonej Górze. Na miejscu zastali dwóch poważnie rannych mężczyzn.

Patrol ustalił, że czterech napastników wdarło się do mieszkania i przy pomocy kija bejsbolowego i kija golfowego pobili lokatorów. Sprawcy uciekli a pokrzywdzenie zostali zabrani do szpitala.

Po otrzymaniu rysopisów napastników policjanci zdołali zatrzymać napastników w ciągu kilkudziesięciu minut po zdarzeniu i osadzić w policyjnym areszcie. Okazało się, że powodem konfliktu były sąsiedzkie nieporozumienia. Syn pokrzywdzonego właściciela mieszkania jest winien pieniądze jednemu z sąsiadów. Ten z kolei, nie mogąc wyegzekwować długu od syna zaczął agresywnie zastraszać ojca. W sobotę wieczorem groźby były na tyle realne, że mężczyzna obawiając się powrotu do domu poprosił swoich znajomych o towarzyszenie mu. Po pewnym czasie od powrotu do mieszkania usłyszeli kopanie i walenie w drzwi. Do wnętrza wpadła rzucona butelka po piwie, która uderzyła jednego z mężczyzn w głowę. Do środka również wdarli się nieznani pokrzywdzonemu napastnicy, którzy mieli ze sobą kij bejsbolowy i metalowy kij golfowy. Wywiązała się agresywna bójka, w wyniku której dwaj mężczyźni zostali poważnie ranni, a sprawcy uciekli.

Pokrzywdzeni mężczyźni doznali uszkodzeń i stłuczeń twarzoczaszki. Jeden z zatrzymanych sprawców także został ranny w głowę. Napastnicy, 27-latek i 31-latek usłyszeli zarzuty udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zarzut naruszenia miru domowego. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił wczoraj na podjęcie przez sędziego decyzji o aresztowaniu na 3 miesiące dwóch zatrzymanych. Tożsamość dwóch pozostałych napastników jest policjantom znana, ich zatrzymanie to jedynie kwestia czasu.

Przestępstwo naruszenia miru domowego zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności – za bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 8 lat więzienia.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here