Płatności cykliczne – co warto o nich wiedzieć?

0
125
fot. materiały prasowe

W ramach operacji rekurencyjnych konto klienta regularnie obciążone jest o daną kwotę za pośrednictwem karty płatniczej konsumenta bez konieczności finalizacji transakcji w obrębie platformy e-handlowca. Warto wiedzieć, jakie korzyści mają tego typu rozwiązania.

Działanie

Model cykliczny dedykowany jest opłatom abonamentowym oraz należnościom w ramach subskrypcji danego kanału. Operacja finalizowana jest w obrębie strony e-sklepu. Klient nie musi więc zatwierdzać operacji. W realizacji płatności wykorzystywany jest specjalny numer referencyjny. Po pierwszej transakcji system pobiera dane z karty płatniczej użytkownika. W każdych kolejnych operacjach generowana jest jedynie odpowiednia należność, która zostaje wyegzekwowana. Jeśli klient ma na swoim koncie wystarczającą ilość środków finansowych, finalizacja procesu trwa kilka sekund. Płatności cykliczne są usługą, z której chętnie korzystają konsumenci w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie często bowiem stosują karty debetowe w zakupach online. Model płatności rekurencyjnych dostępny jest na platformach rozrywkowych, wśród których warto wskazać Netflix oraz Spotify. Aplikacje biznesowe z modelem subskrypcyjnym również udostępniają swoim użytkownik tego typu usługę.

Zalety

Płatności cykliczne często wykorzystywane są przez właścicieli sklepów internetowych. Narzędzie stanowi efektywny instrument windykacyjny. Model generuje płynny obieg środków finansowych. W ramach usługi konsument nie musi logować się na stronę sprzedawcy w celu uregulowania należnego zobowiązania. Sprzedawca otrzymuje natomiast regularne wpłaty na swój rachunek. Największą zaletą rozwiązania jest bezpieczeństwo transakcji. Operacje są bowiem zaszyfrowane. Proces płatności jest również całkowicie zautomatyzowany. Usługa w znacznym stopniu przyczynia się do optymalizacji współczynnika konwersji. Szczegółowe informacje na temat zalet płatności cyklicznych dostępne są na stronie operatora przelewy24.pl.

Płatności cykliczne to wygodne rozwiązanie, z którego korzysta wielu sprzedawców. Warto zatem pomyśleć o udostępnieniu swoim klientom opisanej metody regulacji należności.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here