Zaprojektuj plakat na Winobranie!

0
807
fot. materiały prasowe

Winobranie startuje już 8 września i potrwa do 16 września.  Trwa konkurs na plakat Dni Zielonej Góry Winobranie 2018. Przypomnijmy, że ubiegłoroczny plakat wzbudził wiele kontrowersji (czytaj więcej: Kontrowersje wokół plakatu)

Plakat Winobrania 2018

Oficjalny plakat Winobraniowy nie jest jeszcze znany. Ale wiemy jak będzie wyglądała jedna z etykiet na wino. Pełna jest folklorystycznych motywów, przyjemnych kolorystycznie i zbliżona motywami do tych wykorzystanych w ubiegłym roku (zobacz plakat Winobranie 2017). Wiemy już także, jakie wina będą oficjalnymi winami winobraniowymi. Zostaną nimi wino czerwone – Cuve Jutrzenka 2015 (winnica Saint Vincent) oraz
wino białe – Red Riesling 2017 (winnica Trojan). Wina te zostaną opatrzone specjalną etykietą i będzie ich ograniczona ilość, bo raptem po 250 sztuk każdego z nich.

Zielonogórski Ośrodek Kultury i Okręg Zielonogórskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, jak co roku, zapraszają do udziału w konkursie na plakat Dni Zielonej Góry Winobranie 2018. – Celem konkursu jest wyłonienie stojącego na wysokim poziomie artystycznym projektu plakatu, który będzie towarzyszył obchodom Dni Zielonej Góry Winobranie 2018 i stanie się plastyczną wizytówką imprezy. Plakat powinien nawiązywać do winiarskiej tradycji i tożsamości Miasta – informują organizatorzy.
Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w Galerii Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP, po uroczystości przekazania przez Prezydenta Miasta Bachusowi kluczy do bram Miasta. Wystawa będzie istotnym punktem uroczystości winobraniowych.  Termin zgłaszania prac do 20 lipca 2018 r. Rozstrzygnięcie konkursu 26 lipca 2018 r. Otwarcie wystawy pokonkursowej 8 września 2018 r., w Galerii Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP
regulamin, karty zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej http://www.zpap.zgora.pl/winobranie2018.html

Poniżej etykieta na wino winobraniowe

plakat Winobrania 2018

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here