Plaga zatrzymań kierowców po alkoholu, po narkotykach i z zakazem sądowym

0
835
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci w ciągu ostatnich dni zatrzymali czterech kierujących pojazdami pomimo sądowych zakazów – jeden z zatrzymanych był również po użyciu alkoholu. W czasie minionego weekendu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, a w środę jednego pod wpływem narkotyków.

Zielonogórscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przez cały rok o różnych porach doby i w różnych miejscach powiatu prowadzą działania „Trzeźwy Poranek”, „Trzeźwy Kierowca” czy „Alkohol i narkotyki”. – Jak wielokrotnie podkreślamy w naszych komunikatach, prowadzone już od 6 lat akcje zielonogórskich policjantów przynoszą efekty. Mieszkańcy naszego powiatu wiedzą, że kontroli trzeźwości można się spodziewać o każdej porze dnia i nocy, stąd teraz rzadkością jest zatrzymywanie nietrzeźwych kierujących podczas działań. Jeśli policjanci kogoś zatrzymują to najczęściej okazuje się on być spoza granic naszego powiatu czy województwa – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Jednak wciąż podczas kontroli pojazdów w czasie codziennych patroli zatrzymywani są kierujący, którzy mimo wypitego alkoholu lub zażytych narkotyków decydują się wsiąść za kierownicę. Co znamienne – wzrasta również liczba zatrzymywanych kierujących, którzy prowadzą pojazdy bez uprawnień – mając sądowy zakaz prowadzenia. Wszyscy Ci kierujący popełniają przestępstwo. W 2018 roku zielonogórscy policjanci sprawdzili trzeźwość 144834 kierujących i zatrzymali 384 nietrzeźwych.

– Najbardziej bulwersujące przypadki minionego weekendu to kierujący Renault Twingo 35-letni zielonogórzanin, który miał w organizmie 3 promile alkoholu! Równie zaskakujący jest przypadek kierującego Peugeotem 40-letniego mieszkańca Zaboru, który kierował pojazdem mimo posiadanego sadowego zakazu i dodatkowo miał w organizmie niemal 0,3 promila. Mężczyzna popełnił przestępstwo ( złamanie zakazu) oraz wykroczenie ( kierowanie po użyciu alkoholu) – tłumaczy Barska.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here