Plaga pijanych kierowców w Zielonej Górze. W weekend doszło do kilku zdarzeń z ich udziałem

0
1040
fot. ZielonaNews.pl

Zielonogórscy policjanci przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. – Pamiętajmy o surowych konsekwencjach karnych, a także o tym, że swoim zachowaniem stwarzamy zagrożenie dla innych. Podczas minionego weekendu doszło do kilku zdarzeń drogowych, których sprawcami byli pijani kierowcy! Niechlubny rekordzista miał prawie 2,7 promila – apeluje policja.

Miniony weekend pokazał, że mimo dotkliwych kar za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, cały czas po naszych drogach jeżdżą pijani kierowcy. – Nie odstrasza ich nawet groźba 2 lat pozbawienia wolności, ani zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata czy wysoka grzywna – 5 tysięcy złotych. Siadają za kierownicę często w stanie upojenia alkoholowego, powodując poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach – informuje policja.

Pijany kierowca – niechlubny rekordzista

Niechlubny rekordzista zatrzymany podczas weekendu miał prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie spowodował kolizję drogową w podzielonogórskiej Świdnicy. Tego samego dnia tylko kilka godzin później, na Trasie Północnej doszło do kolejnej kolizji drogowej spowodowanej przez nietrzeźwego kierującego. 20-latek jadący Citroenem wydmuchał 1,13 miligrama na litr co w przeliczeniu na promile daje ponad 2,2.

Sześciu nietrzeźwych kierowców

Podczas minionego weekendu policjanci w powiecie zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących, z których dwaj spowodowali kolizje drogowe. – Badania zatrzymanych wykazały od 1 do prawie 3 promili alkoholu w organizmie: kierujący BMW zatrzymany na ulicy Staszica – ponad promil, kierujący BMW zatrzymany na drodze z Kargowej do Klenicy – 2,5 promila, kierujący Citroenem zatrzymany na Trasie Północnej – 2,2 promila, kierujący motorowerem w Droszkowie – prawie 2 promile, sprawca kolizji w Świdnicy 2,7 promila – wymienia policja.

Będą kontrole świąteczne

Policjanci ruchu drogowego będą prowadzić kontrole stanu trzeźwości kierujących, zwłaszcza w zbliżającym się okresie świątecznym, dlatego już teraz przestrzegamy przed wsiadaniem  za kierownicę po alkoholu.

Konsekwencje jazdy po alkoholu są dotkliwe. Kierujący będący w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tys. zł grzywny, a także grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy jednak, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu zagraża bezpieczeństwu  innych, co jest szczególnie bulwersujące, gdy będąc w takim stanie, kierujący przewozi swoich najbliższych.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here