Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych? To jest pomysł!

0
378

Do 16 grudnia mamy czas na oddanie swojego głosu w Budżecie Obywatelskim 2017. Wśród propozycji znalazł się plac zabaw. A nie taki typowy, bo na nim mogły by bez przeszkód bawić się nie tylko dzieci w pełni sprawne, ale te niepełnosprawne. 

– To jest wyjątkowe zadanie w BO2017 bo dla dzieci niepełnosprawnych aby również mogły cieszyć się zabawą na świeżym powietrzu i przebywać z rówieśnikami. Mamy wiele placów zabaw, ogródków jordanowskich ale ten będzie niezwykły bo pierwszy taki w Zielonej Górze – wyjaśnia Ruch Miejski Obywatele Zielonej Góry.

Plac zabaw przystosowany dla niepełnosprawnych

Projekt zakłada budowę integracyjnego placu zabaw przy ulicy Kopernika dla dzieci niepełnosprawnych i zdrowych. Wstępnie projekt miał nosić nazwę „Zabawa bez barier”. Miasto jednak zmieniło ją na Plac zabaw przy ul. Kopernika. Niemniej jednak zadanie jest w budżecie pod numerem  wsparcie zadania dużego 2.56  i można na nie oddać swój głos.  Inwestycja przewiduje zakup urządzeń, z których mogą korzystać również dzieci niepełnosprawne ruchowo. – Mogą bawić się z dziećmi zdrowymi na takich samych warunkach ponieważ na huśtawkę mogą wjechać wózkiem inwalidzkim a piaskownice są osadzone na wysokości siedziska – wyjaśniają projektodawcy. I zachęcają do oddania głosu na to zadanie.

 

Plac zabaw dla niepełnosprawnych

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here