Plac Słowiański zostanie zmodernizowany. Będzie fontanna, leżaki całoroczne, stoliki

2
1468
fot. materiały przetargowe urzędu miasta Zielona Góra

Urząd miasta ogłosił przetarg na zagospodarowanie placu Słowiańskiego. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej i na jej podstawie robót budowlanych.
Zagospodarowanie placu Słowiańskiego w Zielonej Górze

fot. materiały przetargowe urzędu miasta Zielona Góra

Plac Słowiański jest zlokalizowany w ścisłym centrum miasta i jest to ścisła strefa ochrony konserwatorskiej. W ramach inwestycji planuje się przebudowę istniejących i budowę nowych placów i ścieżek, uwzględnienie nowej lokalizacji parkingu dla rowerów, budowę ujęcia wody do podlewania zieleni i zakup oraz montaż zdrojów z wodą pitną. Ma tutaj także powstać fontanna. Przewidziano również budowę systemu automatycznego nawadniania rabat i trawników. Pojawią się nowe ławki, leżaki całoroczne, stoliki krzesła, karmnik dla ptaków i budki lęgowe. Zaplanowano także budowę oświetlenia w technologii LED. W ramach zadania zostanie także zmodernizowane zostaną miejsca postojowe na parkingu.  Teren ma być monitorowany.
Kiedy inwestycja na pl. Słowiańskim zostanie zrealizowana?

Inwestycja jest podzielona na dwa etapy, dla których urząd ustalił osobny termin realizacji. Poniżej znajdziecie szczegóły.

Termin realizacji zadania:
a) etap I – wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszeniem robót budowlanych w terminie 6 miesięcy od dnia podpisania
umowy
b) etap II – wykonanie robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie w terminie 7 miesięcy od dnia przekazania placu budowy.

Termin rozpoczęcia prac, tj. dokumentacji projektowej ustala się na dzień podpisania umowy. Termin rozpoczęcia robót budowlanych ustala się na dzień przekazania placu budowy. Zamawiający przekaże Wykonawcy teren budowy w ciągu 3 dni po odebraniu bez zastrzeżeń dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę lub zgłoszeniem rozpoczęcia robót.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. i niby gdzie można znaleźć ten przetarg i się do niego zgłosić ?
    to już nie pierwszy artykuł o przetargach które nie istnieją !

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here