Plac Matejki gotowy w tym tygodniu. Stanie tu pomnik (ZDJĘCIA)

0
1089
fot. ZielonaNews.pl

Przy pl. Jana Matejki trwają intensywne prace. Budowlańcy układają bruk. Wszystko ma być gotowe przed 11 listopada. To właśnie tutaj odbędą się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Będzie też odsłonięcie pomnika.

11 listopada zostanie uroczyście odsłonięty pomnik upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomnik, którego projekt poznaliśmy w kwietniu tego roku, został wykonany przez Roberta Tomaka (czytaj więcej: Pomnik na stulecie odzyskania niepodległości).  Rzeźba prezentuje splecione flagi, symbol Polaków z trzech zaborów. Pomnik jest wykonany ze stali nierdzewnej, będzie miał wysokość (razem z cokołem) ok. 4 metrów. (czytaj więcej: Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości).

“Deptak bis” w przyszłym roku

Przypomnijmy także, że pl. Jana Matejki jest przebudowywany w ramach rewitalizacji pl. Teatralnego. “Deptak bis”, bo tak się potocznie mówi o tej inwestycji ma być przedłużeniem obecnej części spacerowej w centrum miasta. Nowy deptak będzie wyłożony płytami w specyficzne wzory koniczyn, takie jak były na deptaku od 1970-2010 (czytaj więcej: Przebudowa pl. Teatralnego). Końca inwestycji możemy spodziewać się w przyszłym roku. – Skupiamy siły na razie na Placu Matejki pozostałe roboty sukcesywnie będą robione na pewno zakończenie nie szybciej niż na wiosnę 2019 – poinformował nas Paweł Urbański, dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here