Pizzerman okazał się poszukiwanym od 4 lat. Rozpoznała go policjantka kupująca pizzę

2
8044
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórska policjantka wczoraj po południu rozpoznała poszukiwanego listami gończymi w pracowniku pizzerii, który przygotowywał jej pizzę w lokalu w jednym z miast naszego województwa.

Czytaj dalej za reklamą —>Ukrywał się od lat. Nie zawiodła pamięć policjantki

– Mężczyzna pochodzący z Zielonej Góry od 4 lat ukrywał się w innych miastach. Fotograficzna pamięć policjantki pomogła zatrzymać poszukiwanego, który jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Kilkaset takich osób jest poszukiwanych

Czytaj dalej za reklamą —>Zielonogórski Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób prowadzi w ciągu roku poszukiwania około 100 osób zaginionych i 350 poszukiwanych w sprawach kryminalnych. Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu wyjazdu poszukiwanej osoby za granicę.

– Jedną z takich osób był jeszcze do wczorajszego popołudnia 28-letni zielonogórzanin, który za przestępstwa kradzieży z włamaniem oraz trzykrotnego prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości ma do odbycia 2 lata i 8 miesięcy więzienia. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze i wydano za nim 4 listy gończe.  28-latek poszukiwany od 4 lat ukrywał się w różnych miastach w Polsce – informuje Barska.

Czas z rodziną, ale nie zabrakło policyjnej czujności

Czytaj dalej za reklamą —>Zielonogórska policjantka wczoraj po południu spędzała miło czas z rodziną w pizzerii w jednym z miast naszego województwa. Czekając na zamówioną pizzę obserwowała mężczyznę za kontuarem, który ją przygotowywał. – Jego twarz wydała się policjantce znajoma. Okazało się, że rzeczywiście ta twarz widnieje na listach gończych, które wydał zielonogórski sąd. Funkcjonariuszka dyskretnie zadzwoniła po policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób KMP w Zielonej Górze. Sprawdzenie tożsamości mężczyzny potwierdziło, że policjantka bardzo dobrze rozpoznała poszukiwanego. 28-latek trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze – informuje rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Czytaj dalej za reklamą —>Dobry dzień dla zielonogórskich policjantów

Również wczoraj zielonogórscy policjanci zakończyli 3 inne poszukiwania: 43-letniego mężczyzny na którego wydany został Europejski Nakaz Aresztowania. Był poszukiwany za paserstwo i handel narkotykami od 2017 roku i wpadł w Niemczech gdzie próbował pobić policjanta. Drugim zatrzymanym wczoraj przez policyjny patrol jest 34-letni zielonogórzanin poszukiwany od 2 lat za pobicie. Trzeci zatrzymany również poszukiwany za pobicie, to 28-latek na którego list gończy wpłynął do KMP kilka dni temu.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here