Piraci na drogach. Policja publikuje przerażające nagrania. Tak zachowują się niektórzy kierowcy na drogach!

0
2926
fot. ZielonaNews.pl

– Te nie mające nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem drogowe ekwilibrystyki są nadal obecne w naszym regionie. Szaleńcza jazda na złamanie karku, pod prąd, po chodniku, po przysłowiowych palcach przechodniów znajdujących się już na przejściu dla pieszych, pasami awaryjnymi dróg ekspresowych, na tzw. „czołówkę”, dramatyczne potrącenia, ucieczki przed policjantami, to tylko niektóre wybryki drogowych piratów, codziennie rejestrowane przez stróżów prawa – informuje Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.Kierowcy wysyłają nagrania z kamer samochodowych

Lubuska policja opublikowała film, na którym widać różne, niebezpieczne zachowania kierowców na drogach. Wiele nagrań trafia na policję dzięki kamerom samochodwym, które kierowcy montują w swoich autach. – Lubuscy policjanci ruchu drogowego już od blisko dekady analizują zapisy kamer samochodowych, które trafiają na adres mailowy: stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl. To mrożące krew w żyłach sceny, które obnażają brak zdrowego rozsądku oraz pełną ignorancję już nie tylko do przepisów prawa, ale i do życia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego – tłumaczy M. Maludy. I zapewnia, że nie ma akceptacji dla takich zachowań.
Do lubuskiej policji trafia coraz więcej zapisów z samochodowych kamer. – Razem z pewnością jeszcze skuteczniej wyeliminujemy skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, które na drogach nigdy nie powinny mieć miejsca. Zero tolerancji dla drogowego piractwa – podsumowuje Maludy.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here