Pióro dla dzieci – czym kierować się podczas zakupów? PORADNIK DLA RODZICÓW

0
65
fot. materiały prasowe

Pióro dla dzieci to wydawać by się mogło temat rzeka. Rynek artykułów piśmienniczych proponuje niezwykle rozbudowany asortyment i to właśnie my, czyli rodzice, musimy ostatecznie podjąć tę trudną decyzję. Jaki model będzie najbardziej odpowiedni? Który jest najlepszy? Pióro kulkowe dla dziecka, a może jednak pióro wieczne? Plastikowe, metalowe, czy pozłacane. Na te wszystkie pytania odpowiedź znajdziecie poniżej. Misja: PIÓRO DLA DZIECI. Zaczynamy!

Pisanie to duże wyzwanie. Pióro dla dzieci powinno dobrze leżeć w małej rączce!

Nauka pisania to wyzwanie dla rodzica każdego pierwszoklasisty. Szczególnie trudne wydaje się rodzicom pisanie w trzech wąskich linijkach. Kiedy to było? Aby zrozumieć jakie trudności szkoła stawia przed naszym siedmiolatkiem, koniecznie sami spróbujmy przez chwilę pisać równo i bez odrywania pióra od kartki. Ciężko, prawda? Kiedy już uświadomicie sobie, że pisanie jest wymagające dla naszego maluszka, zrozumiecie, iż to właśnie na nas jako rodzicach leży odpowiedzialność, by dziecko jak najbardziej odciążyć w tej sytuacji, inwestując w pióro, które dobrze leży w dłoni i sprawi, że nauka pisania będzie przyjemnością.

Pióro dla pierwszoklasisty

Pierwszak i pisanie to niełatwa historia, dlatego trzeba ją możliwie najbardziej usprawnić. Pióro dla dziecka, które dopiero zaczyna przygodę z podstawówką musi być przede wszystkim wyraźnie wyprofilowane. Taki model sam podpowie nijako uczniowi, jak je trzymać, by wygodnie się nim pisało. Dostępne na rynku pióra dla dzieci mają różne kształty, dlatego z pewnością w czasie szkolnych zakupów lub szukając prezentu dla malucha, należy wziąć ten aspekt pod uwagę!

fot. materiały prasowe

Źródło: https://www.parkersklep.com/blog/Aktualnosci/pierwsze-pioro-dla-dziecka-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie

Moje dziecko jest leworęczne, jakie pióro mu kupić?

Leworęczność to w dzisiejszych czasach absolutnie żaden problem. Jest ona normalna i odchodzi się od uznawania jej za dysfunkcję. To właśnie za nią uważana była leworęczność wiele lat temu. Dzieci, które nie chciały używać prawej ręki, zmuszano do tego siłą. Obecnie jest ona zwyczajną cechą  człowieka, z którą nikt nie walczy. Wręcz odwrotnie. Osoby leworęczne to oddzielna grupa docelowa dla marek, które np. produkują specjalnie wyprofilowane nożyczki, pióra, długopisy, ołówki itp. Jak odróżnić pióro dla leworęcznych dzieci, od tego dla praworęcznych. To proste! Będą one miały oznaczenia w postaci odpowiednich liter: „L”i „R”.

Stalówka – jaką wybrać?

Stalówka pióra wiecznego może mieć różną miękkość, która to  określa w jaki sposób sunie ona po zeszycie. Gładko i delikatnie go muska, czy może skrobie i wymaga od piszącego większego nacisku. Wiele osób woli pisanie miękkim piórem i takie pióro zaleca się także u młodszych dzieciaczków. Jest ono łatwiejsze w użytkowaniu. Wybierając pióro dla dziecka, które już potrafi pisać, stalówka nie będzie aż taka ważna. Należy dopasować je do osobistych upodobań i gustu.

Pióro dla dziecka – czy nie jest za ciężkie?

Możliwe! Niekoniecznie jest to w takim razie pióro dla malucha. Ciężkie pióra wieczne są klasyczne, szlachetne i idealnie sprawdzą się u dorosłych. Młoda dłoń, niezmącona trudem pisania na 100% zachwycona będzie modelem lekkim ale grubym, który pewnie i stabilnie leży w dłoni. Nastolatkowie to idealna grupa uczniów, którzy docenią pióra wieczne smukłe i cienkie.

Pióro Parker dla dziecka – jaka marka będzie najlepszym wyborem?

Tu bardzo podobnie jak w przypadku stalówki, warto przemyśleć co nam się podoba, co podoba się naszemu dziecku, jakie są jego indywidualne preferencje i predyspozycje, jak chodzi o wygląd i parametry. Bez znaczenia, na jaką markę postawicie, pamiętajcie aby pierwszakowi nie kupować najtańszego chińskiego pióra ze sklepu pod blokiem.

Czy pióro Parker dla dziecka to dobry wybór? Zdecydowanie tak, jeżeli jego wizualna strona trafia w Wasz gust, ma ono sporo zalet i wyróżnia się na tle konkurencji. Przede wszystkim jest niesamowicie wygodne i dobrze leży w małej dłoni. Wspiera proces nauki oraz rozwoju, a także pozwala rodzicom wierzyć, że ich pociecha polubi czynność, jaką jest pisanie.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here