Pilne! Bestialskie pobicie psa. Policja szuka świadków (ZDJĘCIA)

2
2247

Dziś do mediów trafił komunikat od zielonogórskiej policji z prośbą o rozpowszechnieniu informacji dotyczącej pobitego psa. Świadkowi zdarzenia proszeni są o kontakt z policją.

W krzakach znaleziono pobitego psa

Zielonogórscy policjanci interweniowali wczoraj w Przytoku na ul.Lawendowej. Jeden z mieszkańców około godziny 13.00 znalazł w krzakach pobitego psa. Patrol policji odwiózł ranne zwierzę do lecznicy. KMP w Zielonej Górze  prosi o pilny kontakt świadków zdarzenia – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Do zdarzenia doszło wczoraj (22.01) około godziny 13.00. Wtedy to mieszkaniec Przytoku usłyszał na ul.Lawendowej skowyt psa. Poszedł w kierunku tego odgłosu i po chwili w krzakach znalazł skatowanego małego kundelka, a obok zakrwawiony drewniany kołek. Zadzwonił na numer alarmowy KMP w Zielonej Górze.

Pies trafił do lecznicy

– Patrol policji, który przyjechał na miejsce po uzyskaniu niezbędnych informacji odwiózł psa do lecznicy dla zwierząt. Pies miał widoczne rany na głowie i nie był w stanie poruszać się na własnych łapach. Na miejsce przyjechała również grupa dochodzeniowo-śledcza – wyjaśnia rzeczniczka policji.

W Wydziale dw. z Przestępczością Gospodarczą wszczęte zostanie postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami z art. 35 ust. 1a w związku z art. 6 ust 1 Ustawy o ochronie zwierząt. Wszystkie osoby, które mogą udzielić informacji na temat tego zdarzenia prosimy o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze pod numerem telefonu 68 4762224 lub 68 4762200 (sekretariat).

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here