Pijany wandal na deptaku. Zareagowała policja (WIDEO)

0
884
fot. screen z wideo z monitoringu

Dzięki szybkiej reakcji pracowników miejskiego monitoringu, zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali w centrum miasta mężczyznę, który pod okiem kamer zniszczył stojący na deptaku baner, a następnie uszkodził słupek blokujący wjazd na deptak. – Mężczyzna usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. 

Kilka dni temu, kamery monitoringu zarejestrowały nietrzeźwego mężczyznę, który idąc deptakiem, zniszczył stojący na pomniku Bachusa baner, a następnie uszkodził słupek blokujący wjazd na deptak. – Jego wybryki zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu, pracownicy centrum monitorującego powiadomili policjantów. Kilka dni temu w nocy, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał z Biura Monitoringu Wizyjnego zajmującego się obsługą miejskich kamer  informację, że po deptaku idzie najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna, który zniszczył baner reklamowy uderzając nim w pomnik Bachusa, a następnie idąc w kierunku ulicy Bohaterów Westerplatte, uszkodził słupek będący częścią elektronicznego systemu blokującego wjazd na zielonogórski deptak – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci służby patrolowej, a pracownicy centrum monitorującego obserwowali dokąd idzie mężczyzna. – Gdy ten zobaczył nadjeżdżający radiowóz chciał się ukryć, ale było już za późno. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli do izby wytrzeźwień. Natychmiastowe przesłuchanie mężczyzny było niemożliwe, ponieważ był on w stanie nietrzeźwości – miał niemal 2,5 promila. Zatrzymany mężczyzna to 38-letni zielonogórzanin. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany, przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale odmówił składania wyjaśnień. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawiania wolności – tłumaczy Stanisławska.

Spowodowane przez 38-latka wyceniono wstępnie na ponad 8 tysięcy złotych. Na terenie Zielonej Góry od ponad 4 lat działa Biuro Ochrony Wizyjnej miasta, które jest odpowiedzialne za miejski monitoring. Obecnie nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych czuwa 110 kamer przekazujących 403 obrazy różnych miejsc, natomiast system monitorujący jest sukcesywnie rozbudowywany.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here