Pijany kierowca spowodował kolizję przy ul. Agrestowej. Był też poszukiwany przez prokuraturę!

0
1699
fot. ZielonaNews.pl

Miniony weekend policja złapała trzech kierowców „pod wpływem”, z których dwaj spowodowali kolizje drogowe.

Spowodował kolizję. Był poszukiwany

Niechlubny rekordzista zatrzymany podczas weekendu miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i jadąc w takim stanie osobowym mercedesem spowodował kolizję drogową na ulicy Agrestowej w Zielonej Górze. Ponadto podczas sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie – informuje zielonogórska policja.
Kierujący mercedesem wjechał w ogrodzenia

To nie jedyny kierujący, który nie dość, że wsiadł za kierownicę po alkoholu, to jeszcze spowodował kolizję. – Tym razem kierujący także mercedesem wjechał w ogrodzenie posesji w Zielonej Górze, przy ulicy Racula-Jaśminowa. 48-letniemiu mężczyźnie pobrano krew do badań, a następnie został zatrzymany w policyjnym areszcie – tłumaczy policja.

Trzech kierujących zatrzymanych „pod wpływem”
Podczas minionego weekendu policjanci w powiecie zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, z których dwaj spowodowali kolizje drogowe. Pamiętajmy, że konsekwencje jazdy po alkoholu są dotkliwe. – Kierujący będący w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tys. zł grzywny, a także grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy jednak, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu zagraża bezpieczeństwu  innych, co jest szczególnie bulwersujące, gdy będąc w takim stanie, kierujący przewozi swoich najbliższych – informuje policja.

Źródło: KMP Zielona Góra

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here