Pijani kierowcy szarżowali podczas weekendu

0
107
fot. Lubuska Policja

W miniony weekend policja zatrzymała kierujących, którzy byli pijani. – Prowadzili będąc w stanie nietrzeźwości, to jeszcze będąc w takim stanie, spowodowali kolizje drogowe – informuje zielonogórska policja.

Pijani spowodowali kolizje drogowe

Pierwszy z kierujących, jadący volkswagenem 52-latek, został zatrzymany przez policjantki ruchu drogowego w niedzielę (19.05) w nocy w miejscowości Łaz. – Mężczyzna mając niemal 1,5 promila spowodował kolizję drogową.  Kolejna osoba prowadząca w stanie nietrzeźwości, tym razem 22-letnia kobieta kierująca mazdą, została zatrzymana w Zielonej Górze na ulicy Staszica przez policjantów służby patrolowej. Ona także spowodowała kolizję drogową. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że miała 1,8 promila – informuje policja.

Kary za jazdę „pod wpływem”

Przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu i przypominamy o odpowiedzialności karnej. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata. Pamiętajmy, że alkohol może być niebezpieczny dla kierującego, nawet 24 godziny od jego spożycia.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here