Pijana matka wiozła w samochodzie małe dziecko

0
311
http://www.lubuska.policja.gov.pl

Prawie dwa promile alkoholu miała kobieta, którą zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. 43-latce grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw i Pomocy Postpenitencjarnej. Ponad utraci prawo jazdy na okres nie mniejszy niż 3 lata.

Mogło dojść do tragedii

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych, na jednej ze świebodzińskich ulic. – Podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli pojazd, którego sposób prowadzenia zwrócił ich uwagę. Prowadząca samochód wyjechała z bocznej ulicy bardzo szerokim łukiem, jakby nie do końca panowała nad pojazdem. Po zatrzymaniu do kontroli policjanci zbadali stan trzeźwości kierującej urządzeniem Alcoblow. Na panelu urządzenia niemal natychmiast zaświeciła się czerwona kontrolka informująca, że w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol  – informuje st. sierż. Marcin Ruciński z KPP w Świebodzinie. Po przeprowadzeniu badań na urządzeniu kontrolno pomiarowym, okazało się, że kobieta miała 1,8 promila alkoholu.
W samochodzie wraz z kobietą znajdował się również jej 6-letni syn. Chłopiec został przekazany pod opiekę osoby wskazanej przez kierującą.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here