Piesi mogą przejść pod wiaduktem przy ul. Batorego (ZDJĘCIA, WIDEO)

13
6065
fot. ZielonaNews.pl

Na tę wiadomość czekało wielu zielonogórzan. Przejście pod wiaduktem jest już otwarte. – Lada dzień ustawimy odpowiednie oznakowanie – poinformował nas Marcin Szulc, kierownik budowy. A już w przyszłym tygodniu będzie wylewany asfalt. Wszystko wskazuje na to, że pod wiaduktem przejedziemy przed świętami.

Przejście pod wiaduktem już możliwe

Piesi już spokojnie mogą przejść pod wiaduktem. Większość chodnika z prawej strony jest gotowa. Ale można także poruszać się środkiem drogi. – Lada dzień postawimy tablicę, że dopuszcza się ruch pieszy przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Chodnik z prawej strony nie jest jeszcze cały skończony. Na razie piesi chodzą sobie środkiem, a pracownicy jak jest potrzeba, to pomogą osobie z wózkiem, czy osobie starszej – zapewnia kierownik budowy. Wszystko po to by ułatwić mieszkańcom przemieszczanie się w tej części miasta.

Będzie wylewany asfalt

A już w przyszłym tygodniu na drodze pojawi się asfalt. – Wszelkie przebudowy podziemne zostały zakończone. Stabilizacja drogi i podbudowa tłuczniowa została wykonana tylko wymaga profilacji. W poniedziałek lub we wtorek rozpoczniemy wylewanie podwójnej warstwy asfaltu – tłumaczył nam M. Szulc. I zapewnia, że inwestycja zostanie oddana do świąt. Czekamy!

PODZIEL SIĘ

13 KOMENTARZE

  1. co to k… jest? żart chyba ojeb..li farbą starą barierkę i pochlapali cegiełki z odzysku. Jak to wygląda patrząc na to jak długo trwa. PRL

  2. A ścieżka rowerowa to z której strony będzie? Z prawej, czy z lewej? Czy to znowu będzie kolejna “nowa” inwestycja, która będzie białą plamą na mapie sieci ścieżek rowerowych w ZG?

  3. Sto lat planowania. Kiedyś rozmawiałem z kolegami i powiedziałem, że wiadukt będzie szerszy o szerokość chodnika i co? Jest szerszy o szerokość tego chodnika z barierką! Jaki jest problem technologicznie (finansowo tak), żeby wiadukt miał przęsło o prześwicie dla jezdni z chodnikami o normalnej szerokości, a nie 2 razy po 110 cm, no powiedzmy ze 3 metry więcej niż teraz? Wąsko i do kitu.

  4. Fuszerka od*ana, a kasę ktoś wziął. W tyle czasu ile to trwało sam bym tam 3 nowe wiadukty postawił o normalnym rozmiarze, które by nie był bólem w dupie dla ludzi, którzy muszą go używać, bo to co jest na zdjęciach wygląda jak słaby żart.

  5. do “zielono” po 2 pasy w obu kierunkach to przecież jest niemożliwe przecież tam są budynki
    ludzie nie oczekujcie cudów droga stara wąska stoją budynki i jak tu zrobić autostradę

  6. Co się stało na tej budowie ? Z fotografii w trakcie budowy wynika że budowano coś innego może ktoś wie o co tu chodzi .Ponadto miała być tam ścieżka rowerowa a plan był inny jak rzeczywistość ..lzg24.pl/artykul/aktualnosci/niespodzianki-przy-remoncie-wiaduktu

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here