Pierwszy weekend Winobrania w liczbach. Ile wystawiono mandatów?

1
1807
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci podsumowali pierwsze dwa dni imprezy. – Zarówno Winobranie jak i imprezy towarzyszące przebiegały spokojnie, a także bezpiecznie jak na tak dużą liczbę uczestników. Przypominamy jednak o ostrożności i pilnowaniu swoich rzeczy osobistych. W Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze są do odebrania przedmioty znalezione podczas Winobrania: portfele, damska torebka, kurtka i paszport! – poinformowała policja. Jak co roku w imprezach związanych z Winobraniem bierze udział bardzo wielu zielonogórzan, ale także przyjezdnych z województwa lubuskiego, jak również z różnych zakątków Polski i z zagranicy.-  Podczas minionego weekendu przez deptak i lunapark przeszły tłumy osób, które chciały wziąć udział w imprezach winobraniowych. Przewidując tak duże zainteresowanie, także zielonogórscy policjanci dostosowali liczbę policjantów i służb do tych potrzeb. Dziennie do zabezpieczenia imprez winobraniowych kierowanych jest ponad 100 policjantów. Tak duża liczba funkcjonariuszy z pewnością ostudziła zamiary niektórych osób – wyjaśnia policja.Pierwszy weekend minął spokojnie, a policjanci nie odnotowali poważniejszych incydentów związanych z zakłócaniem porządku. – Podczas weekendu zatrzymano natomiast 8 osób na tzw. gorącym uczynku popełnienia przestępstwa: 4 nietrzeźwych kierujących, dwie osoby posiadające narkotyki, jedną, która sprzedawała na jarmarku podrobione towary oraz osobę, która naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariusza policji – informuje policja.Policjanci ruchu drogowego szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych, rowerzystów motorowerzystów i motocyklistów. Ponadto przez cały czas trwania Winobrania w mieście prowadzone są i będą wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. Przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu i zachęcamy do sprawdzenia obecności alkoholu w organizmie w najbliższej jednostce policji, gdzie dostępne są urządzenia Alcoblow. Dzięki tym urządzeniom można anonimowo sprawdzić czy możemy już wsiąść za kierownicę, czy powinniśmy poczekać bo w naszym organizmie znajduje się jeszcze alkohol.Dotychczas policjanci nie otrzymali zawiadomień związanych z kradzieżami kieszonkowymi w rejonie imprez winobraniowych, jednakże nie zapominajmy, że czasem „okazja czyni złodzieja” i nie pozostawiajmy portfeli czy telefonów na straganach czy sklepowych ladach. Pamiętajmy także o ostrożności w restauracjach, pubach czy ogródkach, gdzie również mogą pojawić się kieszonkowcy czy osoby, które zwyczajnie będą chciały wykorzystać sprzyjająca sytuację. Bądźmy ostrożni we wszystkich tych miejscach gdzie panuje duży ruch i tłok, wszędzie tam, gdzie rozbawieni ludzie zapominają o ostrożności. Pamiętajmy, że w tłumie łatwiej jest się złodziejom ukryć i niepostrzeżenie działać.

W Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 40 są do odebrania przedmioty znalezione podczas Winobrania: portfele, damska torebka, kurtka i paszport. Osoby, które zagubiły takie przedmioty prosimy o kontakt pod numerem telefonu (68) 476 25 30.

– Wszystkim świętującym Dni Zielonej Góry przypominamy też, że nie zmieniły się przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, z których wynika, że alkohol możemy spożywać wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych – informuje policja

Zabezpieczenie “Winobrania”(pierwszy weekend)

zatrzymano na gorącym uczynku – 8 osób

ujawniono wykroczeń – 138

sporządzono wniosków o ukaranie do sądu – 18

nałożono mandatów karnych – 39

przeprowadzono  interwencji – 189

wylegitymowano – 343 osoby

odwieziono do izby wytrzeźwień lub miejsca zamieszkania – 28 osób

Źródło: KMP ZIELONA GÓRA

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ten spokojny weekend w Zielonej Górze jest bardziej niebezpieczny niż cały Pol and Rock, żałosne. Żałosna władza.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here