Pierwszy weekend wakacji. Dwa wypadki, 25 kolizji i pijani za kierownicą

0
315
fot. KMP Zielona Góra

Pierwszy weekend wakacji za nami. – Na drogach zielonogórskiego powiatu panował wzmożony ruch, a co za tym idzie również więcej zdarzeń  drogowych zgłoszono policjantom. Niestety w ten weekend odnotowaliśmy 2 wypadki drogowe i 25 kolizji. Dwoje kierowców straciło prawa jazdy za prędkość – podsumowuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.
Kilkudziesięciu policjantów służb prewencyjnych i ruchu drogowego dbało o bezpieczeństwo

Za nami upalny i czasem deszczowy pierwszy weekend wakacji. W tym czasie wiele osób podróżowało po Polsce pokonując czasami nawet kilkuset kilometrowe trasy jadąc na miejsce wypoczynku. – Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących osób korzystających z dróg przebiegających przez nasz powiat czuwali policjanci zielonogórskiej komendy. Już od piątku 26 czerwca codziennie kilkudziesięciu policjantów służb prewencyjnych i ruchu drogowego dbało o bezpieczeństwo w miastach i gminie oraz na drogach powiatu – informuje M. Barska.

Auto koziołkowało i uderzyło w drzewo
W czasie tego weekendu doszło na naszych drogach do dwóch wypadków. Bardzo groźny wypadek kierującego VW Golfem w niedzielę na drodze między Grabowcem a Letnicą. Samochód wypadł z drogi, koziołkował i uderzył w drzewo. Mężczyzna w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala.

9-letnia dziewczynka ze złamaną ręką

Jako wypadek zostało też zakwalifikowane zdarzenie z 9-letnią rowerzystką w Sulechowie, do którego doszło w piątek. Dziewczynka jechała rowerem po chodniku i nagle zjechała na jezdnię, gdzie została potrącona przez kierującego Volkswagenem. Niestety w wyniku uderzenia dziewczynka ma złamaną rękę.

25 kolizji
Poza wypadkami policjanci wzywani byli również do 25 kolizji. Najczęściej ich przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. – Dwoje kierujących straciło również w ten weekend prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Na ul.Jędrzychowskiej kobieta jadąca Suzuki miała na liczniku 104 km/h. Na ul. Wrocławskiej kierujący Fordem również jechał z prędkością 104 km/h. Jak się okazuje, nie tylko mężczyźni mają tzw. „ciężką nogę”. W miniony czwartek dwie panie także straciły prawa jazdy za nadmierną prędkość – informuje M. Barska.

Kierowcy “pod wpływem”
Policjanci zatrzymali również trzy osoby kierujące samochodami w stanie nietrzeźwości. Niechlubnym „rekordzistą” jest mężczyzna zatrzymany w niedzielę, który kierował Mercedesem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.  – W czasie tego weekendu zielonogórscy policjanci podjęli 315 interwencji. Do Izby Wytrzeźwień odwiezionych zostało 11 osób. Zatrzymanych zostało także 6 osób poszukiwanych – informuje M. Barska.

Źródło: KMP Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here