Pierwszy dzień wiosny w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

0
334
Pierwszy dzień wiosny w Zielonej Górze

Dziś, 21 marca, kalendarzowy pierwszy dzień wiosny. Dla uczniów jest to dzień wagarowicza. Nauczyciele przywykli do pustych ławek tego dnia, dlatego coraz częściej w szkołach praktykuje się organizowanie dzieciom i młodzieży dnia wagarowicza w taki sposób, aby jednak zachęcić ich do pojawienia się w szkole.

Pierwszy dzień wiosny w Zielonej Górze

Jak wyglądał dzień wagarowicza w mieście

Dziś w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego przy ul. Botanicznej Dzień Wagarowicza obchodzony był hucznie. Dzięki dyrekcji Zespołu Szkół, stowarzyszeniu Zielona Góro Zacznij Biegać oraz pierwszemu LO z Zielonej Góry, młodzież zielonogórskich szkół zamiast chodzić bez celu, spędziła ten dzień bardzo aktywnie.

O godzinie 12.00 stu pięćdziesięciu uczniów z zielonogórskich szkół wystartowało w biegu pt. „Pobiegnij na wagary”. Początek trasy zaczynał się przy I LO a kończył się na boisku Dragonsów przy ulicy Botanicznej. Na mecie każdy uczestnik dostał numerek, mierzony też był czas biegu. Po ponad czterdziestu minutach wszyscy byli już na miejscu. Pod aulą szkoły można było usiąść, odpocząć i posilić się. Rozdawane były pyszne drożdżówki, świeża marchewka i coś d o picia. W jednym z pomieszczeń szkoły uczniowie Medyka zajmowali się kontuzjami uczestników biegu. Następnie rozdawane zostały dyplomy i ogłoszeni zwycięzcy biegu. W kolejnym etapie imprezy nauczyciele z Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie wygłosili wykład na temat zdrowego odżywiania.

Akcja „Pobiegnij Na Wagary” zgromadziła sporą liczbę uczniów, którzy w aktywny i bezpieczny sposób spędzili ten dzień.

Uczniowie wraz z nauczycielami wyszli na ulice

Na zielonogórskim deptaku spotkać też można było dziś młodzież z Czerwieńska. Uczniowie wraz z nauczycielami i opiekunami przeprowadzali konkursy na temat bezpieczeństwa.

Pierwszy dzień wiosny w Norwidzie

Fantastyczny Dzień Wagarowicza organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im C. Norwida w Zielonej Górze. Pierwszy dzień wiosny z Dyskusyjnymi Klubami Książki o godz 17.00 w sali dębowej. Jest to już czwarta edycja Międzynarodowego Dnia Czytania Tolkiena.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here