Pierwsze kostki nowego bruku przy filharmonii już są. Co się tu dzieje? (ZDJĘCIA)

0
620
fot. ZielonaNews.pl

W czerwcu ubiegłego roku miasto podpisało umowę na przebudowę placu przy filharmonii. Wstępnie prace miały zakończyć się w kwietniu. Wiadomo jednak, że tak się nie stanie.

Termin został przesunięty do 31 lipca, głównie z uwagi na przedłużające się prace związane z układaniem ciepłociągu ich wstrzymywaniem przez konserwatora zabytków, w związku z koniecznością wykonywania prac archeologicznych – poinformował nas Paweł Urbański z departamentu inwestycji i zarządzania drogami w urzędzie miasta.

Teraz toczą się prace związane z układaniem sieci, przygotowywaniem pomieszczenia pod zasilanie fontanny i prace nawierzchniowe. Widać także pierwsze ułożone kostki nowego bruku.

Kiedy prace się skończą…

Na nowym placu przy filharmonii pojawią się, a może wrócą, fontanny. Jedna z nich ma być wykorzystywana jako podium dla dyrygenta. Druga fontanna będzie fontanną tzw. mokrą z dekoracją zimową, muzyką i grą świateł w kształcie kulistym. Obie fontanny mają być wyposażone w czujniki wiatru i ochronę przed liśćmi. Zostanie wyznaczony przebieg dawnych murów miejskich. Trawniki będą wyposażone w automatyczny system nawadniania. Zobaczymy także zmiany na kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Obiekt ten ma być oświetlony. Światła w technologii  LED mają być zamontowane na podłożu, ale także przy oknach i niszach. Będzie także amfiteatr na 300 miejsc. (TUTAJ OBEJRZYCIE WIZUALIZACJE PLACU PRZY FILHARMONII)

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here