Pierwsze efekty prac w parku przy Salomei i Lechitów już widać (ZDJĘCIA)

1
1286
fot. ZielonaNews.pl

Prace w parku przy ul. Salome i Lechitów idą pełną parą. Widać już pierwsze ścieżki, pojawiły się tablice informacyjne, ławki, i gry. Są też altany do odpoczynku, ale jeszcze niekompletne.  Koszt inwestycji to 870 tys. zł.

 Park przy Salomei i Lechitów. Prace trwają

Ścieżki są z materiałów mineralnych o obrzeżach betonowych. Pojawiły się tablice dydaktyczne informujące m.in. o grzybach trujących, zwierzętach chronionych, czy długości rozkładu śmieci. Jest też zamontowane oświetlenie LED, ale nie wszystkie lampy działają. Po parku mimo, że nie jest jeszcze gotowy, chętnie już przechadzają się wieczorem ludzie.

Wykonawca, czyli Inwestycyjna Grupa Budowlana Sp. z o.o., na zakończenie prac ma czas do końca października. Andrzej Rosiński, wiceprezes spółki, zapowiadał w marcu, że chciałby, aby wszystko gotowe było do końca maja. Czy zdążą? Tego nie wiadomo, ale z postępu prac widać, że jest jeszcze trochę do zrobienia. Brakuje choćby wieży widokowej, do której później miała by być zamontowana tuba ślizgowa i ścianka wspinaczkowa.  Nie wszystkie ścieżki są gotowe, a teren wyrównany. Montaż altan jest jeszcze niekompletny.

Szczegóły dotyczące inwestycji znajdziecie na naszym portalu KLIK.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Super inicjatywa lecz szkoda, że nie pomyślano o placu zabaw dla dzieci, którego w tej okolicy bardzo brakuje.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here