Znaleźli 3 tys. zł na ulicy i zanieśli na policję

0
1006
fot. KMP Zielona Góra

Mieszkaniec Zielonej Góry, który w sobotę (30.12) na ul.Batorego zgubił portfel z ponad 3000 złotych odebrał je dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Miał okazję osobiście podziękować uczciwym osobom, które pomogły mu odzyskać zgubę.

W sobotę, 30 grudnia, mieszkanka Zielonej Góry w drodze do sklepu po ostatnie przedsylwestrowe zakupy zauważyła czarny portfel leżący obok krawędzi chodnika. Podniosła go i zobaczyła wewnątrz dużą sumę pieniędzy oraz dokumenty. Obok zatrzymał się inny mieszkaniec Zielonej Góry, który po usłyszeniu ze portfel został znaleziony zaangażował się także w szukanie właściciela – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.  Znalazcy zapytali w sklepie, ale okazało się że nic nie wiadomo o zgubionym portfelu, dlatego postanowili, że zadzwonią na telefon alarmowy Policji.

Pieniądze, portfel i dokumenty znalezione w Zielonej Górze

Patrol policyjny, który przyjechał na miejsce sprawdził, że w portfelu jest ponad 3000 złotych, karta bankomatowa, karta komunikacji miejskiej oraz dokumenty, m.in. prawo jazdy i legitymacje. Para zielonogórzan przyjechała z patrolem do KMP gdzie portfel został przekazany oraz spisany protokół.

– Zielonogórscy policjanci musieli po pierwsze  odnaleźć osobę, która zgubiła portfel, a następnie ustalić, czy nie został on utracony w wyniku przestępstwa. Jednak odnalezienie pechowego właściciela nie było takie łatwe. Dowód osobisty znaleziony w portfelu wprawdzie wskazywał nazwisko i datę urodzenia, ale okazało się, że ostatni adres zameldowania pochodzi zupełnie innej części województwa. Na szczęście w portfelu znaleziono także legitymację wydaną przez jedną z zielonogórskich instytucji. Policjanci ustalili, że właściciel portfela podał adres do korespondencji w Zielonej Górze – wyjaśnia M. Barska.

Aspirant Dariusz Przygocki, kierownik jednego z Ogniw Patrolowo-Interwencyjnych zielonogórskiej KMP pojechał wczoraj pod wskazany adres. Okazało się, ze mężczyzna już tam nie mieszka. Na szczęście sąsiedzi wiedzieli dokąd się wyprowadził i to tam dopiero właściciel zguby został odnaleziony.

Dzisiaj Zastępca Naczelnika Wydziału Sztab Policji asp.szt. Sławomir Wasiel zaprosił do KMP dwójkę uczciwych znalazców oraz właściciela odnalezionego portfela. Właściciel zguby przyjechał na spotkanie wraz z żoną. Serdecznie podziękował obojgu uczciwym znalazcom, wręczył kwiaty zielonogórzance oraz zwyczajowe znaleźne. Gratulujemy serdecznie takiej wspaniałej postawy dwojgu zielonogórzan. Każdy z nas chciałby w takiej sytuacji trafić na uczciwego znalazcę swojej zguby.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here