Piast Polna gotowa. Mieszkańcy mogą tu wypoczywać (ZDJĘCIA, WIDEO)

1
984

Piast Polana jest już gotowa. Zadanie zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Z inicjatywą wystąpił Ruch Miejski Zielona Góra, a mieszkańcy ten projekt poparli swoimi głosami.
Piast Polana w Zielonej Górze jest już gotowa

Pomysł zgłosił Ruch Miejski Zielona Góra, który chciał by miejsce to było enklawą do wypoczynku. Nie chodziło jednak o stworzenie miejsca przepełnionego „gadżetami rozrywkowymi”. Zamiast tego pojawiła się drewniana instalacja do zabawy (tzw. zestaw wspinaczkowy), drążek trzyczęściowy, nowe ławki, stoliki do szachów, poidełko, kosze na śmieci a także sporo nowych nasadzeń. Piast Polana wzbogaciła się o 24 drzewa owocowe, w tym jabłonie (12 szt), śliwy (4 szt), czereśnie (8 szt). Pojawiły się też nowe krzewy, a wśród nich jaśminowce, rokitniki, głogi, derenie (72 sztuki).

Nic nie odjęliśmy, tylko dodaliśmy
Koszt inwestycji to 200 tys. zł. Wykonała ją firma Taxus. Ruch Miejski podsumowuje inwestycję na swoim fanpage. – Nic nie odjęliśmy, tylko dodaliśmy. Miejsce na piknikowanie, leniuchowanie, jogę i gry też zachowane – komentują na swoim fanpage. Poniżej znajdziecie wideo i zdjęcia z tego miejsca.
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here