Peelingi i maski do twarzy – czy warto je stosować?

0
158
fot. materiały prasowe

Krem, tonik, żel oczyszczający, serum to kosmetyki, po które sięgamy każdego dnia podczas pielęgnacji skóry. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak możecie wzbogacić swój rytuał pielęgnacyjny, aby stworzyć w swojej łazience domowe SPA? A oprócz błogiego relaksu zadbać o swoją cerę z jeszcze większą dokładnością i efektywnością? W tym celu warto sięgnąć po peelingi i maski do twarzy. Poniżej przeczytacie jakie korzyści płyną z ich stosowania.

Rola peelingu i maski do twarzy

Peeling do twarzy oczyszcza dogłębnie skórę z martwego naskórka oraz pobudza skórę do wytwarzania nowych komórek przyspieszając jej regenerację. Dzięki regularnemu zabiegowi złuszczania naskórka skóra staje się oczyszczona i gładsza, koloryt skóry jest wyrównany i skóra wygląda świetliście i promiennie. Dużą zaletą peelingowania skóry jest również fakt, że składniki aktywne, które zostają zaaplikowane na oczyszczoną skórę, wykazują silniejsze działanie. 

Maska do twarzy wzbogaca codzienną pielęgnację i w zależności od zawartych w niej składników aktywnych działa na konkretny problem skórny. Maski przynoszą korzyść już po pierwszym zastosowaniu dając skórze zastrzyk składników odżywczych. Pobudzają cerę do regeneracji, nawilżają ją, zapobiegają niedoborom witamin oraz poprawiają ogólną jej kondycję. 

Jak wybrać maskę i peeling do twarzy?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór peelingów i masek do twarzy. Przy ich wyborze najlepiej kierować się rodzajem skóry oraz jej potrzebami. 

Peelingi w zależności od czynnika złuszczającego możemy podzielić na: mechaniczne, enzymatyczne i chemiczne. 

Peelingi mechaniczne znajdą zastosowanie przy skórach tłustych, grubych i mało wrażliwych. Ich działanie polega na mechanicznym ścieraniu naskórka za pomocą drobinek złuszczających. 

Delikatną formą peelingu są produkty enzymatyczne, które opierają swoje działanie na enzymach roślinnych, które rozkładają martwe komórki naskórka. To idealna opcja dla skór wrażliwych i delikatnych. 

Natomiast peelingi chemiczne znajdą miejsce w pielęgnacji każdego rodzaju skóry – w zależności od rodzaju kwasu i jego stężenia. 

Jeśli szukacie dla siebie odpowiedniego peelingu do twarzy, to znajdziecie je w ofercie sklepu internetowego Topestetic: https://www.topestetic.pl/peeling-do-twarzy

Maseczka na twarz to produkt, który możemy podzielić ze względu na składniki aktywne dające różnorodne efekty oraz postać, która wiąże się również ze sposobem aplikacji. Na sklepowych półkach możemy znaleźć maski kremowe, maski żelowe, maski w płacie oraz maski peel-off. Pod kątem działania wybór jest równie szeroki. Możemy znaleźć maski oczyszczające, nawilżające, przeciwstarzeniowe, łagodzące i regenerujące. Często spotykane są również maski wykazujące działanie wielokierunkowe, które oddziałują na kilka problemów skórnych. 

Szeroki wybór masek do twarzy czeka na Ciebie pod poniższym linkiem: 

https://www.topestetic.pl/maska-do-twarzy

Jak odpowiednio stosować peeling i maskę do twarzy?

W przypadku stosowania domowego zabiegu, składającego się z peelingu i maski, ważna jest regularność. Oznacza to, że pojedyncze zastosowanie tych kosmetyków przyniesie już korzyści, lecz długofalowe i regularne stosowanie sprawi, że skóra będzie cieszyć się pożądanymi efektami na dłużej. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, są zalecenia producenta odnośnie użytkowania produktu. Nie należy stosować peelingów oraz masek częściej niż jest to zalecane w instrukcji na opakowaniu, a także należy pilnować zaleconego czasu aplikacji. Najczęściej peeling i maskę powinno się wykonywać raz w tygodniu, natomiast częstotliwość jest zależna od rodzaju i potrzeb skóry oraz wybranych produktów.

Istnieją również przeciwwskazania do wykonywania peelingu. W momencie, kiedy skóra jest podrażniona, nadwrażliwa lub uszkodzona nie należy sięgać po produkty złuszczające. 

Pielęgnację twarzy opierającą się na podstawowych produktach kosmetycznych warto wzbogacić o kosmetyki do zadań specjalnych, takie jak peelingi i maseczki. Nie zastąpią one codziennego oczyszczania i nawilżania skóry, natomiast sprawią, że cała pielęgnacja będzie kompletna, a skóra zadbana od A do Z. Najważniejsze jednak, aby wszystkie kosmetyki były dopasowane do potrzeb i rodzaju cery. Jeśli nie wiesz jaki produkt będzie odpowiedni dla Ciebie, to zachęcamy do bezpłatnych konsultacji kosmetologicznych na stronie sklepu internetowego Topestetic.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here