Pędził audi, bo chciał sprawdzić jego możliwości. Rozwalił płot

0
3441
Fot. Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w poniedziałek (16.05) zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego w Płotach, gdzie kierujący Audi 21-latek nie opanował pojazdu i uderzył w ogrodzenie firmy produkcyjnej. – Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 5000 złotych i 15 punktów karnych – informuje Małgorzata Barska, że rzeczniczka policji.

Prędkość na drodze potrafi być niebezpieczna nawet dla kierowców z wieloletnim doświadczeniem – a co dopiero dla młodej osoby, która prawo jazdy ma dopiero od roku? Niestety przekonał się o tym boleśnie 21-latek, który w poniedziałek wieczorem jechał zbyt szybko swoim Audi na drodze w Płotach.

 

Młody kierowca nie opanował pojazdu, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie firmy produkcyjnej powodując uszkodzenia wartości wielu tysięcy złotych. Również samochód 21-latka został poważnie uszkodzony.

Na miejscu pojawili się strażacy oraz patrol ruchu drogowego. Młody kierowca, któremu na szczęście nic się nie stało, zachowywał się niegrzecznie i arogancko, chociaż winić za zdarzenie może tylko siebie.

Policjanci będący na miejscu ocenili, że 21-latek jechał zbyt szybko nie dostosowując prędkości do warunków na drodze i przeceniając swoje umiejętności. W rozmowie z policjantami mężczyzna sam przyznał, że „chciał sprawdzić możliwości swojego auta”. Młodego kierującego policjanci ukarali mandatem w wysokości 5.000 złotych, otrzymał również 15 punktów karnych. Jako młody posiadacz prawa jazdy musi szczególnie uważać – jeżeli przekroczy limit 21 punktów karnych straci swoje uprawnienia i będzie musiał ponownie zdawać egzamin.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here