Pawilon do ogrodu – rozwiązanie na mocne słońce oraz na deszczowe dni

0
119
fot. materiały prasowe

Pawilony ogrodowe to współczesne oazy spokoju. Coraz więcej osób posiada tarasy i ogrody o dużym metrażu, które wymagają odpowiedniego zagospodarowania. Jednym ze sposobów na aranżację przestrzeni na świeżym powietrzu jest montaż pawilonu ogrodowego oraz dobranie do niego mebli i dodatków.

Pawilony ogrodowe — do czego służą?

Lato nie składa się wyłącznie z pogodnych dni o idealnej temperaturze. Zdarza się także gorsza pogoda. Upały to ryzyko oparzeń słonecznych i udaru cieplnego — warto wtedy przebywać na zewnątrz, ale trzeba mieć na uwadze również swoje bezpieczeństwo. Trzeba nosić kapelusze i kremy z filtrem, a najlepiej zakładać na siebie dodatkową warstwę ubrań. Deszcz także może pokrzyżować plany spędzania czasu na świeżym powietrzu. Odpowiedzią na te problemy są pawilony ogrodowe. Pozwalają one cieszyć się ciepłą porą roku, niezależnie od aury.

Z pawilonów do ogrodu można korzystać również przy okazji organizacji różnego rodzaju uroczystości. Bankiety pod chmurką to modny sposób spędzania czasu latem. Aby mieć pewność, że nic złego się nie wydarzy warto umieścić bufet pod plandeką. Rozmiar namiotu należy dostosować do tego, jak duże ma być przyjęcie. Można postawić na formę otwartą lub zamkniętą pawilonu ogrodowego w zależności od tego, jak dużego zabezpieczenia się potrzebuje. Nie bez znaczenia jest oczywiście także design pawilonu. Każda impreza ma swój indywidualny charakter. Grill to nie to samo, co uroczystość weselna.

W jaki sposób można urządzić pawilon ogrodowy?

Pawilon ogrodowy można zaaranżować wedle własnego uznania. Świetnie się do tego nadają meble ogrodowe technorattan wykonane ze specjalnego syntetycznego materiału, który jest hitem wakacyjnych tarasów. Jego cechą charakterystyczną jest podobieństwo do rattanu, wykorzystywanego do wyplatania koszy naturalnego surowca powstającego z lian w Azji. Technorattan zawdzięcza swoją popularność wysokiej odporności na promieniowanie UV, a także wodoszczelności i łatwości w czyszczeniu.

Poza tym w sprzedaży są również krzesła, leżaki, leżanki, hamaki, a nawet huśtawki. W pawilonie ogrodowym możliwe jest ustawienie grilla, ale wtedy warto się wyposażyć w model z tak zwaną koroną. Ponadto wnętrze można upiększyć za pomocą kwietników, grządek wypełnionych roślinnością. Całość wymaga również odpowiedniego oświetlenia, aby także wieczorem można było spędzać czas na dworze. Warto, aby było ono kameralne i przytulne.

Gdzie kupić pawilon ogrodowy?

Wejdź na https://tectake.pl/, aby zapoznać się z szeroką ofertą pawilonów ogrodowych. Wśród naszego asortymentu posiadamy najwyższej klasy modele wykonane zarówno z plastikowej plandeki, jak i impregnowanej tkaniny poliestrowej. W sprzedaży znajdują się produkty otwarte i te bardziej zabudowane, umożliwiające zabawę nawet w rzęsistym deszczu.

Wybierz produkt odpowiedni dla siebie w zależności od tego, do czego zamierzasz go wykorzystywać: czy ma służyć do zażywania relaksu, czy też stać się mekką imprezowiczów? Weź też pod uwagę styl, w którym urządzony jest Twój taras lub ogród.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here