Pasy przy ul. Lwowskiej i przy rondzie koło Focus Mall poprawione (ZDJĘCIA)

0
458
fot. ZielonaNews.pl

W styczniu informowaliśmy o słabo widocznych pasach przy rondzie nieopodal Focus Mall i Estrada Park (czytaj więcej: Słabo widoczne pasy. To jazda na ślepo). Mamy dobre wieści, pasy w końcu odmalowano. Mało tego poprawiono także oznakowanie przy ulicy Lwowskiej (czytaj więcej: Oznakowanie przy ul. Lwowskiej. Co autor miał na myśli?).

Pasy przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Wrocławskiej odmalowane
Rondo przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Wrocławskiej zostało oddane w grudniu a po miesiącu używania oznakowanie się starło. Już w styczniu magistrat poinformował nas, że zdaje sobie sprawę z problemu mało widocznych pasów. Jak wyjaśniła nam Monika Zapotoczna z urzędu miasta oznakowanie było tymczasowe. A poprawki miały być naniesione w I kwartale tego roku. Wyglądało to tak:

Tak wyglądało rondo przed malowaniem (w styczniu 2020 roku)
Pasy w końcu widoczne!
Jak tłumaczył magistrat wykonawca kończył przebudowę ul. Wrocławskiej (rondo) oraz Lwowskiej na przełomie listopada i grudnia 2019r., przy niesprzyjających dla malowania oznakowania poziomego warunkach pogodowych. – Mając tego świadomość postanowiono, iż tymczasowo zostanie zastosowane malowanie cienkowarstwowe, natomiast w 2020r. oznakowanie zostanie poprawione, przy użyciu farb grubowarstwowych – wyjaśniła nam w styczniu M. Zapotoczna. Jak widać na poniższych zdjęciach drogowcy pasy już odmalowali.
 

Oznakowanie przy ul. Lwowskiej jest już odmalowane i wyraźne

Oznakowanie przy ul. Lwowskiej, w okolicach wyjazdu z centrum handlowego Estrada Park, najpierw tworzyło labirynt znaków (oznakowanie poziome nachodziło się, wykluczało), a potem nieco się zatarło i było po prostu niewyraźne. Wyglądało to tak:

Tak wyglądało oznakowanie przed odmalowaniem:
 

Tak wygląda teraz odmalowanie oznakowanie przy ul. Lwowskiej
Jak informował magistrat wykonawca oznakowanie miał poprawić. Ale wiele zależało od warunków pogodowych. W końcu oznaczenie zostało poprawione.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here