Parkujesz na chodniku? Możesz mieć kłopoty. Zielonogórscy policjanci patrolują ulice

7
718
fot. KMP Zielona Góra

Dziś (15.03) trwają działania funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Akcja „PASY” ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Przez cały dzień funkcjonariusze będą kontrolować zarówno pieszych, jak i kierowców w celu zapobiegania niebezpiecznym zdarzeniom drogowym.

Ustępowanie pieszym na przejściach

Bezpieczeństwo pieszych jest jednym z priorytetowych zadań policjantów w 2018 roku. – Aby zapobiec potrąceniom pieszych, zielonogórscy policjanci będą patrolować ulice miasta i sprawdzać przestrzeganie przepisów przez kierujących pojazdami mechanicznymi. Jak wynika z policyjnych statystyk i doświadczenia oraz obserwacji policjantów, kierujący samochodami nie zawsze ustępują pierwszeństwa pieszym, a często bywa też tak, że wymuszają pierwszeństwo przejazdu czy doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji, kiedy pieszy znajduje się już na przejściu – informuje KMP Zielona Góra.

Przekroczenie prędkości

Funkcjonariusze będą zwracać również uwagę na to, czy kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, w szczególności przed i na przejściach dla pieszych, a także czy wyprzedzają na przejściach dla pieszych i ustępują pierwszeństwa pieszym. Spacerowicze nie mogą czuć się jednak bezkarni. Policjanci będą zwracali uwagę na to, czy przestrzegają oni zasad ruchu drogowego.

Parkowanie na chodnikach

Parkowanie na chodnikach może być kolejnym drogowym grzechem kierowców. – Mundurowi będą także zwracać uwagę na parkowanie na chodnikach, w strefach zamieszkania, ponieważ otrzymują bardzo wiele zgłoszeń o tym, że kierujący blokują przejazdy, wyjazdy, utrudniają lub czasem wręcz uniemożliwiają pieszym poruszanie się – informuje KMP Zielona Góra.

Mundurowi będą także sprawdzać trzeźwość kierowców i ogólne zachowanie na drogach, skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, ścieżkach rowerowych i głównych ciągach komunikacyjnych.

 

 

 

PODZIEL SIĘ

7 KOMENTARZE

  1. Harcerska przy wjeździe od Batorego. Calusieńkie chodniki od wieczora do 9 -10 rano są zastawione!

  2. Jakby pieniądze z nieużywanych ścieżek rowerowych przeznaczyć na parkingi to problemu parkowania w ZG by nie było

  3. Proponuję przenieść sądy do strefy w Kisielinie. Nareszcie będzie porządek na Pl. Słowiański i w okolicy.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here