Parking wielopoziomowy z atrakcjami na dachu. Miasto wyłożyło plany

9
1796
fot. ZielonaNews.pl

Magistrat wyłożył do wglądu plan zagospodarowania przestrzennego dotyczący parkingu przed Palmiarnią. Plan dotyczy rejonu przy ul. Grzegorza Zarugiewicza.

Będzie parking wielopoziomowy. Ale najpierw konsultacje

Zmiany dotyczą miejsca, gdzie teraz jest parking i mają związek z planowanym tutaj parkingiem wielopoziomowym. Obecne plany uwzględniają budowę parkingu  trzypoziomowego, ale magistrat chciałby dokonać zmian, które umożliwiłyby zagospodarowanie także dachu obiektu. Przypomnijmy, że są zakusy na to by na dachu powstała zielona przestrzeń ze skate parkiem i boiskiem, a także plac do jazdy na rolkach.  Miałoby być też bezpośrednie przejście z Palmiarni na dach parkingu (czytaj więcej: Parking wielopoziomowy w Zielonej Górze).

Można zgłaszać uwagi

Plan będzie wyłożony do 5 kwietnia. Można go oglądać w urzędzie miasta przy ul. Podgórnej 22 na VIII piętrze w pokoju 809 w godz. 8.00 do 14.00 lub na stronie internetowej urzędu miasta (Tutaj znajdziesz plan dotyczący Palmiarni).  A 7 marca, o godz. 13.00, w pokoju 810 odbędzie się dyskusja nad projektem zmian. Do 21 marca będzie można składać uwagi do planu. Na stronie urzędu miasta w zakładce “Planowanie przestrzenne” znajdziecie aktualne plany wyłożone do publicznego wglądu. Patrz—> Miejscowe plany zagospodarowania.

Parking wielopoziomowy w Zielonej Górze ze skateparkiem i boiskiem

W ramach inwestycji powstanie od 460-540 miejsc dla aut osobowych (za wyjątkiem zasilanych gazem LPG) a także od min. 4 do max 8 dla autobusów. Parking będzie publiczny i płatny. Ostatnia kondygnacja ma mieć formę zielonego dachu  z parkiem tematycznym (roślinność górska, roślinność nizinna, roślinność wyżynna). Mało tego, miasto w tym miejscy planuje wybudowanie skate parku o powierzchni 390 mkw zawierającego nie mniej niż 4 urządzenia. Ma tutaj powstać także tor do nauki jazdy na rolkach dla dzieci o powierzchni 200 mkw i pełnowymiarowe boisko do street balla wraz z oświetleniem.

PODZIEL SIĘ

9 KOMENTARZE

 1. Ja bym dach parkingu pozostawiła jako puste miejsce z zadaszoną sceną, gdzie można by organizować plenerowe imprezy, gdzie byłaby główna scena “Winobraniowa”.
  Brak kolizji z ruchem samochodów, duży parking.
  Oczywiście dokoła powinna znaleźć się zieleń.
  A te “atrakcje” planowane przez magistrat to można zlokalizować na terenie całego winnego wzgórza. I to niekoniecznie wszystkie. Skate park to powinien być w pobliżu nowych osiedli mieszkaniowych.

 2. Czy wszyscy zdają sobie sprawę z tego, iż jest to parking tylko i wyłącznie dla urzędników? Po 16 parking jest pusty! Może taniej i zdrowiej byłoby, gdyby zrobić dla urzędników parking buforowy i autobus pracowniczy? Paranoją jest wydawanie tak wielkich pieniędzy na parking na 8 godzin dla uprzywilejowanej grupy ludzi.

 3. Niech może parkują na CRS i autobusem do pracy. Do południa w tym miejscu jest pusto. Byłoby rozsądniej finansowo.

 4. Dla uzupełnienia – tak się trochę rozmarzyłam. Gdyby w tym miejscu jak zrobią tam tą scenę mogły się prezentować różne zespoły z miasta i nie tylko. Gdyby sobie można było pod chmurką potańczyć i wypić co nieco na orzeźwienie? I jeszcze posiedzieć na ławeczce.
  Brak takiego miejsca w 140 tys. mieście.

 5. Antek!!! jak to będzie wydzielone, to nie będzie już takie publiczne.
  Na razie to drogi nasze są publiczne i to w dosłownym znaczeniu tego słowa. I nikt nie próbuje walczyć z dziewczynami “zdobiącymi” drogi.

 6. Ludzie! Ile milionów wydamy na parking dla urzędników i głównie dla nich? Trochę rozsądku w wydawaniu naszych pieniędzy. Kto tam będzie parkował popołudniu? Zbudujemy parking na 1/3 bo na 8 godzin. Paranoja. Taki parking by się przydał w centrum – może pomiędzy DT Centrum a Centrum Biznesu albo koło Filharmonii przynajmniej by służył społeczeństwu a nie grupie uprzywilejowanej.

 7. Pracownik Urzędu Marszałkowskiego czy NFZ-u (nie urzędnik) jak ma zapłacić (parking płatny) to nie zapłaci – spokojnie, parking będzie wolny i dostępny dla wszystkich. W godzinach 7-16 i tak nie będzie chętnych do parkowania w dzień powszedni…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here