Parking wielopoziomowy w Zielonej Górze. Jak przebiegają prace? (ZDJĘCIA)

0
1246
fot. ZielonaNews.pl

Trwają prace związane z budową parkingu wielopoziomowego. Na miejscu pracuje komplet pracowników i sprzętu budowlanego – poinformował nas Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimexu.

Trwa budowa parkingu wielopoziomowego w Zielonej Górze

Od ponad roku trwają prace budowlane związane z budową parkingu wielopoziomowego w Zielonej Górze. – Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.  Do wakacji wykonany zostanie stan surowy konstrukcji obiektu. Zaawansowanie prac przekracza już 27%. Wykonywane są prace związane z wnoszeniem stanu surowego – wyjaśnił nam P. Wrzosek.

Trzykondygnacyjny parking w centrum miasta

Parking będzie trzykondygnacyjny. W ramach inwestycji zostanie także wybudowana droga przy ul. Piaskowej. Powierzchnia parkingu wyniesie 11 003 m2. Na parkingu będzie znajdowało się 407 miejsc parkingowych, 18 miejsc dla osób niepełnosprawnych i trzy miejsca dla autobusów oraz pięć stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych.

Strefa rekreacyjna na dachu

Na dachu będzie znajdować się strefa rekreacyjna. Mieszkańcy mogli zdecydować, jak miałaby wyglądać. Mieszkańcy wybrali wariant, w którym uwzględniono m.in. tor do jazdy na rolkach i rowerach. – To zdecydowanie najdłuższa trasa. Wewnątrz toru znalazło się kilka miejsc do wypoczynku i do zabawy. Na przykład strefa wypoczynkowa została oddzielona od toru pergolą, która ma zapewnić spokój odpoczywającym – opisywano ankiecie. Ma być strefa drabinek, a plac zabaw ma być jest oddzielony od toru widownią. (czytaj więcej: Jak będzie wyglądał dach parkingu wielopoziomowego w Zielonej Górze).

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here