Parking wielopoziomowy coraz bliżej (ZDJĘCIA)

0
611
fot. ZielonaNews.pl

Parking wielopoziomowy w Zielonej Górze coraz bliżej. Widać już wszystkie kondygnacje budynku. – Dotychczas zakończone zostały roboty stanu surowego budynku. Głowna konstrukcja nośna żelbetowa, monolityczna – informuje Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimexu.
Parking wielopoziomowy. Co się teraz dzieje?

Jak poinformował nas rzecznik Budimexu obecnie trwają prace instalacyjne na zewnątrz i wewnątrz budynku, instalacji kanalizacji oraz instalacji elektryczne i teletechniczne. – Wewnątrz budynku prowadzone są prace wykończeniowe w tym prace posadzkarskie oraz prace hydroizolacji dachu – wyjaśnia M. Wrzosek. Zapewnia także, że prace idą zgodnie z harmonogramem.

Trzykondygnacyjny parking w centrum miasta
Parking będzie trzykondygnacyjny. W ramach inwestycji zostanie także wybudowana droga przy ul. Piaskowej. Powierzchnia parkingu wyniesie 11 003 m2. Na parkingu będzie znajdowało się 407 miejsc parkingowych, 18 miejsc dla osób niepełnosprawnych i trzy miejsca dla autobusów oraz pięć stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych.

Strefa rekreacyjna na dachu
Na dachu będzie znajdować się strefa rekreacyjna. Mieszkańcy mogli zdecydować, jak miałaby wyglądać. Mieszkańcy wybrali wariant, w którym uwzględniono m.in. tor do jazdy na rolkach i rowerach. – To zdecydowanie najdłuższa trasa. Wewnątrz toru znalazło się kilka miejsc do wypoczynku i do zabawy. Na przykład strefa wypoczynkowa została oddzielona od toru pergolą, która ma zapewnić spokój odpoczywającym – opisywano ankiecie. Ma być strefa drabinek, a plac zabaw ma być jest oddzielony od toru widownią. (czytaj więcej: Jak będzie wyglądał dach parkingu wielopoziomowego w Zielonej Górze).

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here