Przy szpitalu powstanie parking wielopoziomowy i boisko

0
784
Parking przy szpitalu w Zielonej Górze
fot. ZielonaNews.pl

Przy Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze powstanie m.in. wielopoziomowy parking. W poniedziałek, 27 kwietnia, szpital, samorząd województwa i miasto Zielona Góra podpisali porozumienie w tej sprawie.
Parking przy szpitalu w Zielonej Górze

Parking będzie miał cztery kondygnacje i zmieści prawie 300 samochodów. – Powstanie w prostokącie między ulicami Zyty, Waryńskiego, Medycznym Studium Zawodowym oraz budynkami, w których znajdują się obecnie działy transportu i techniczny szpitala. Dziś na tym terenie mieści się zaplecze budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Wybudowane zostanie także boisko służące szkole pielęgniarskiej, powstanie mała architektura oraz przebudowana zostanie ul. Waryńskiego – informuje Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Inwestycja powstanie na działce należącej do samorządu województwa.

Przy szpitalu brakuje miejsc parkingowych
O tym, że w okolicach szpitala brakuje miejsc parkingowych, nie trzeba nikogo przekonywać. Każdy kto chciał skorzystać z usług lecznicy doskonale wie, że taki problem jest. Jak informuje prezes szpitala dr Marek Działoszyński rocznie przez szpital przepływa ok. 160 samych pacjentów. Dodatkowo należy doliczyć wszystkich odwiedzających chorych w szpitalu.  Z kolei  marszałek Elżbieta Anna Polak podkreślała,  że jest to inwestycja bardzo potrzebna już teraz, a co dopiero, kiedy tuż obok zacznie działać CZMiD.

Jaki koszt inwestycji?
Koszt inwestycji wyniesie kilka milinów złotych. Pieniądze na inwestycję pochodzić będą w 85 proc. z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Wkład miasta to 2,5 mln zł. Wszystkie prace mają zakończyć się pod koniec 2021 r.

Źródło: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze i Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here