Parking przy palmiarni z atrakcjami na dachu. Koniec budowy w przyszłym roku (ZDJĘCIA)

2
1531
fot. ZielonaNews.pl

Trwa budowa parkingu przy palmiarni. Inwestycja powinna zakończyć się w przyszłym roku.

W maju podpisano umowę na realizację inwestycji i od tej pory dotychczasowy parking przy ul. Piaskowej jest niedostępny dla kierowców. Wykonawca, czyli firma Budimex, na realizację parkingu wielopoziomowego ma 18 miesięcy od momentu podpisania umowy (czyli od 5 maja).

Parking przy palmiarni
Nowy parking ma być trzykondygnacyjny. – Obiekt składa się z dwóch prostokątnych brył o różnicy poziomów z funkcją rekreacji na dachu wraz z układem komunikacji wewnętrznej, miejscami parkingowymi, chodnikami – czytamy w przetargu. W ramach inwestycji zostanie także wybudowana droga przy ul. Piaskowej. Powierzchnia parkingu wyniesie 11 003 m2. Na parkingu będzie znajdowało się 407 miejsc parkingowych, 18 miejsc dla osób niepełnosprawnych i trzy miejsca dla autobusów oraz pięć stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych (czytaj więcej: Budowa parkingu wielopoziomowego w Zielonej Górze).

Strefa rekreacyjna na dachu
Na dachu będzie znajdować się strefa rekreacyjna. Mieszkańcy miasta mogli zdecydować, jak miałaby wyglądać. Zielonogórzanie wybrali wariant, w którym uwzględniono m.in. tor do jazdy na rolkach i rowerach. – To zdecydowanie najdłuższa trasa. Wewnątrz toru znalazło się kilka miejsc do wypoczynku i do zabawy. Na przykład strefa wypoczynkowa została oddzielona od toru pergolą, która ma zapewnić spokój odpoczywającym – opisywano ankiecie. Ma być strefa drabinek, a plac zabaw ma być jest oddzielony od toru widownią. (czytaj więcej: Jak będzie wyglądał dach parkingu wielopoziomowego w Zielonej Górze). Inwestycję realizuje firma Budimex za ponad 29 mln zł.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Dziewczyno przecież wiadomo o dawna że nie będzie darmowy tylko płatny i urzędasy będą musiały to jakoś obejść a już na pewno znajdą na to sposób najbogatsi w kierownictwach i zarządach.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here