Park w Ochli prawie gotowy. Pomost widokowy i wyspa już są (ZDJĘCIA)

0
2573
Park w Ochli

Park w Ochli w te mroźne dni zachwyca. Woda w znajdującym się tu zbiorniku wodnym zamarzła. A przy nim znajduje się już drewniany pomost widokowy o wielkości 300 mkw. Nad płynącym przez park strumieniem zbudowano pomost. Są też nowe lampy, wytyczono ścieżki, ale nie wszystkie są jeszcze skończone. Park ma wzbogacić się o placyki wypoczynkowe, a jak pogoda będzie sprzyjać, zasadzona będzie nowa roślinność. Park ma być gotowy do końca miesiąca.

Co jest do zrobienia w parku w Ochli?

Co jest jeszcze do zrobienia? – Obecnie z uwagi na temperatury roboty wstrzymano. Do wykonania są głównie nasadzenia (tu potrzebujemy właściwych warunków) oraz uporządkowanie terenu, montaż elementów małej architektury i dodatkowo ogrodzenie parku – wyjaśnił nam Paweł Urbański z departamentu inwestycji i zarządzania drogami.

Park miał być gotowy w styczniu, ale w międzyczasie pojawiły się niespodzianki. Wstępnie termin ustalono na styczeń 2018 roku. Prace w parku w Ochli miały zakończyć się 25 stycznia, ale z uwagi na kilka trudności nowy termin wyznaczono na koniec marca 2018 (czytaj więcej: Ruszyła rewitalizacja w Ochli).

Inwestycja jest warta 1,8 mln zł. Realizuje ją firma Excalo Drilling, odpowiedzialna również za rewitalizacje Winnych Wzgórz i Parku Sowińskiego.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here