Park nieopodal Focus Mall coraz bliżej. Teraz działa tu ciężki sprzęt (ZDJĘCIA)

0
603
fot. ZielonaNews.pl

Wciąż trwają prace w Parku Sowińskiego nieopodal Focus Mall. Na budowie jest nowy ciężki sprzęt. Zakończono już budowę chodników, zamontowano małą architekturę w postaci ławek, koszy na śmieci. Jest też drewniany pomost widokowy. Pojawiły się nowe nasadzenia.

Wciąż jednak sporo prac zostało do zrobienia przy zbiorniku wodnym. To tu ma pojawić się fontanna pływająca i zbiornik ma być odnowiony. Będzie także fontanna w chodniku, w miejscu gdzie stał pomnik, a ten z kolei będzie o kilka metrów przesunięty. W parku zostanie zamontowany także monitoring. Mają być także budki lęgowe dla ptaków, nietoperzy, domki do zimowania i rozrodu dla owadów, domki dla kaczek, poidełka dla ludzi i zwierząt.  Inwestycja planowo miała zostać zakończona w kwietniu, ale w kwietniu kierownik budowy informował nas, że prace przedłużą się o około dwa miesiące.

Park Sowińskiego i Winne Wzgórze. Co jest łączy?

Wykonawcą inwestycji jest firma Exalo Drilling, która jest również odpowiedzialna za rewitalizację Winnych Wzgórz. Te dwa parki mają łączyć się ze sobą. W jaki sposób? Chodzi o budowę ciągu tłoczonego z Paku Sowińskiego do Winnych Wzgórz. Woda będzie pompowana z Parku Sowińskiego na Wzgórze Winne by tam zasilać wszystkie fontanny i służyć do podlewania roślin. Nadmiar wody z Wzgórza Winnego będzie wypompowywany za pomocą rurociągu grawitacyjnego do Parku Tysiąclecia.  Inwestycja związana z Parkiem Sowińskiego ma kosztować nieco ponad 4,5 mln zł.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here