Park przy ul. Partyzantów wciąż jest ogrodzony. Kiedy mieszkańcy będą mogli z niego korzystać?

2
420
fot. czytelnik

W tym roku wiosną czeka nas trudny wybór. W mieście bowiem wiele parków będzie już zmodernizowanych, a każdy z nich ma przyciągać swoim indywidualnym urokiem. Park przy ul. Partyzantów też ma być oficjalnie otwarty na wiosnę, ale mieszkańcy mieli z niego korzystać jeszcze przed końcem ubiegłego roku. Niestety nie został oddany do użytku w czasie. Dlaczego?

Jeszcze trochę…

Jeden z naszych czytelników zniecierpliwił się i pyta, kiedy w końcu znikną barierki. Mamy dobre wieści. Jak informuje Andrzej Rosiński z Inwestycyjnej Grupy Budowlanej, która podjęła się modernizacji skweru, barierki znikną lada moment. – Park jest już gotowy do użytku w tej chwili trwa procedura odbiorowa – informuje. Urząd Miasta jest w trakcie sprawdzania dokumentacji powykonawczej, co powinno zakończyć się jeszcze w tym tygodniu. Po tej procedurze możemy spodziewać się już odbioru właściwego. – Ogrodzenie zostanie zdjęte niedługo. Oficjalne otwarcie ma nastąpić na przełomie kwietnia i maja, kiedy w parku zakwitną kwiaty – dodaje A. Rosiński. Początkowo park miał być oddany do użytku do końca listopada, ale pojawiły się dodatkowe elementy do wykonania. Powstał plac zabaw i ciąg pieszych, które początkowo nie były ujęte w projekcie.

fot. czytelnik

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze, że powstała siłownia ale jej lokalizacja jest beznadziejna – przy samym skrzyżowaniu. Czy ktoś o tym pomyślał, że korzystając z tych urządzeń człowiek się trochę męczy (po to jest siłownia 🙂 i przy tym częściej i głębiej oddycha? Park jest dość spory. Dlaczego nie można było siłowni zbudować gdzieś w głębi a nie bezpośrednio przy ulicy??? Niby fajnie, pomysł jak najbardziej na + ale zawsze jakaś niedoróbka musi być. Szkoda.

  2. Moim zdaniem wycięto zbyt wiele drzew. Kwiatki i krzewy nie zwiekszą obszaru zacienionego. Z parku korzystają głownie osoby starsze, które w sezonie letnim szukają miejsc na ławkach w cieniu, które są najczęściej zajęte. A tak ogólnie daję duży +

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here