Park przy Focus Mall będzie odnowiony za 4,5 mln zł. Będą fontanny, miejsca do wypoczynku

0
688

Park Sowińskiego znajdujący się tuż przy al. Konstytucji 3-maja, w okolicach Focus Mall zostanie odniowiony do kwietnia 2018 roku. Za 4,5 mln zł zajmie się nim firma Exalo Drilling S.A. Powstaną tu dwie fontanny na terenie istniejącego placu przy pomniku i w zbiorniku wodnym. Zieleń będzie zadbana, a znajdujący się w parku pomnik zostanie odnowiony.

Fontanny zagłuszą ruch uliczny

Jedna z fontann nie będzie miała lustra wody, tylko tzw. mokry chodnik wykonany na planie koła i składający się z 12 dysz z oświetleniem LED. Wokół będą ławeczki. A szum wody z fontanny miałby zagłuszyć gwar uliczny. Sam staw, który w tej chwili jest nieestetyczny i zaniedbany, ma również być odnowiony. Będą do niego prowadziły drewniane pomosty. Nie będzie się można jednak w nim kąpać, bo zbiornik będzie zbierał nadmiar wody z okolicy, która dziś trafia do kanalizacji. Zgromadzona woda będzie wykorzystywana do podlewania zieleni w parku. Jest też szansa, że pojawi się fontanna pływająca. Jednak, czy tę wizję uda się zrealizować okaże się na etapie projektowania, bo tego typu fontanna wymaga odpowiedniej głębokości zbiornika.
Układ parku raczej się nie zmieni, ale ma być na tyle zadbany, że będzie można się tu położyć na kocu, skorzystać z całorocznych leżaków. Będą byliny, hortensje, budki lęgowego dla ptaków, nietoperzy, domki do zimowania i rozrodu dla owadów, domki dla kaczek, poidełka dla ludzi i zwierząt.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here