To jednak nie będzie Park Odkrywców?

2
490
Spacer Doliną Gęśnika śladami ptaków
fot. facebook wydarzenia

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o rozpoczęciu prac przy budowie Parku Odkrywców, który ma powstać w Dolinie Gęśnika. Inwestycja powinna zostać oddana do użytku do wakacji, a to i tak nieco później niż planowano. To wszystko z powodu utrudnień związanych z linią wysokiego napięcia, której na planach terenu nie było (czytaj: Pierwsze trudności w Parku Odkrywców). Jednak pojawiają się również pytania odnośnie samej nazwy parku, bo jak się okazuje, nie jest ona taka oczywista.

Nazwa ma znaczenie

Jakiś czas temu zainteresowaliśmy się nazwami obiektów miejskich. Zapytaliśmy magistrat, czy zamierza wrócić do dawnej, miejskiej, tradycji nazywania nowych budynków i lokali na cześć rzymskich i greckich bogów, jak to miało miejsce w przypadku Hermesa, czy Wenus (czytaj: Hermes, Apollo i Zeus. Miasto nie rezygnuje z boskich tradycji). Zapytaliśmy, dlaczego nowe inwestycje, jak chociażby Park Odkrywców nie otrzymały boskich nazw. Czy nie mógł to być np: Park Herkulesa? I jak się okazało „Park Odkrywców” to nie jest nazwa stała. – „Park Odkrywców” to tylko projekt nazwy – odpowiedziała nam Mirosława Kaczała Kierownik Biura Geodezji i Katastru, Geodeta Miejski. Pod naszym artykułem o powrocie do boskich tradycji nawiązała się dyskusja. Grupkę fanów zebrał pomysł, aby obiekty w mieście nazywać po naszych rodzimych, słowiańskich bogach. Podoba Wam się taki pomysł?

 

W Dolinie Gęśnika będzie bajecznie

Przypominamy, że dzięki inwestycji zielonogórzanie będą mogli odpoczywać nad wodą. Będą tu miejsca do plażowania, ale także łąki i polany kwiatowe. Wydzielona zostanie przestrzeń na naturalne, miejskie ogniska, a także specjalne, piknikowe obszary. Planowane jest także wybudowanie parku linowego dla dzieci i młodzieży, a także zjeżdżalnie. Nie zabraknie siłowni zewnętrznych i ścieżek rowerowych. Miasto nie zapomniało również o czworonogach, dla nich ma powstać specjalny plac zabaw.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. A moze Park Kubickiego,na czesc naszego wspanialego prezydenta,ktory dla naszego bezpieczenstwa wycina drzewa i lasy?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here