Park Braniborski do rewitalizacji? (ZDJĘCIA)

1
432
Wieża Braniborska ma status zabytku
fot. Wikipedia

Nie tylko remonty dróg, chodników i tworzenie dodatkowych miejsc parkingowych zdominowały tegoroczny Budżet Obywatelskich. Pojawiły się również inne inicjatywy, jak chociażby propozycja małej rewitalizacji Parku Braniborskiego.

Park Braniborski i Ogród Zmysłów

Park Braniborski to cenny teren zielony ciągnący się od ul. Braniborskiej, Władysława VI przez ul. Armii Ludowej do ul. Gajowej. Z parku korzystają często biegacze, ale także grzybiarze, osoby trenujące nordic walking. Stanowi również miejsce odwiedzane przez spacerujących z psami. W ramach zadania park ma zostać wyposażony w ławki, kosze na śmieci, zostaną tu wytyczone ścieżki i postawione tablice informacyjne. – Mała architektura parkowa będzie z naturalnych, ekologicznych surowców a całe zagospodarowanie odbędzie się z uczniami szkoły, działkowcami ROD Polska Wełna oraz oczywiście mieszkańcami z ulic Władysława IV, Chmielna, Osiedlowa, Kombatantów, Braniborska, Lubuska, Wrocławska itd. – informuje Barbara Marcinów, pomysłodawczyni zadania. Niedługo niedaleko Parku Braniborskiego powstanie Ogród Zmysłów. Jedno ze zwycięskich zadań zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Więcej o tegorocznym Budżecie, nowych zasadach głosowania i zaproponowanych zadaniach pisaliśmy wcześniej (Czytaj: Ruszyło głosowanie na Budżet Obywatelski).

Podoba Ci się inicjatywa? Możesz zagłosować na rewitalizację tego terenu. III okręg, zadanie numer 9 Park Braniborski jako przestrzeń społeczno-rekreacyjna – doposażenie w mała architekturę parkową.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. taaaa z mieszkańcami. Mieszkam w okolicy i rozmawiam z sąsiadami na temat parkingu w lasku przy SP7, większość jednoznacznie jest przeciwna tej inwestycji, na ale nasz prezydent się na ten lasek zawziął i chce go koniecznie zurbanizować.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here