Pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem został przywieziony do szpitala w Zielonej Górze

1
10607
fot. ZielonaNews.pl

Do zielonogórskiego szpitala trafił pacjent podejrzany o zakażenie koronawirusem. – Pacjent został przywieziony do naszego szpitala. Wyników badań jeszcze nie ma – poinformował nas Robert Kowalik z biura zarządu szpitala.

Czytaj dalej za reklamą —>Pacjent z podejrzeniem zarażenia koronawirusem – wyniki badań wkrótce

Wobec pacjenta zostały wdrożone wszystkie niezbędne procedury. Wyniki padań powinny być jeszcze dziś. Pacjent przebywana na oddziale zakaźnym w zielonogórskiej lecznicy. Został przewieziony spoza Zielonej Góry.

Czy szpital jest gotowy na koronawirusa?

Czytaj dalej za reklamą —>Przypomnijmy, że pod koniec stycznia zielonogórski szpital zorganizował konferencję, podczas której zapewniał, że zielonogórska lecznica jest gotowa na przyjęcie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.  – Szpital posiada szereg procedur określających warunki izolacji kontaktowej, czy oddechowej. Wobec sytuacji związanej z koronawirusem, zrobiliśmy przegląd posiadanego sprzętu. Mamy różne rodzaje masek zabezpieczających przed zakażeniem bakteriami i wirusem, odzież ochronną, systematycznie wykonywane są szkolenia personelu, bo bardzo ważna jest higiena rąk – wyjaśniała wówczas Renata Korczak, lekarz  specjalista  chorób zakaźnych, przewodnicząca Zespołu ds. Zakażeń Szpitalnych.

Czytaj dalej za reklamą —>W szpitalu jest także specjalny zespól pielęgniarek. – Nasz zespół tworzą cztery pielęgniarki epidemiologiczne. Są to osoby, które są specjalistkami w dziedzinie profilaktyki i zapobiegania zakażeniom. Mamy stały kontakt z inspekcją sanitarną, na bieżąco monitorujemy wytyczne inspektora sanitarnego i sukcesywnie przekazujemy na oddziały – wyjaśniała dziś Teresa Floryczyk, kierownik Działu Higieny i Epidemiologii (czytaj więcej: Czy szpital jest gotowy na przyjęcie osób zarażonych koronawirusem?)

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here