Prezydent: otwieramy wszystkie żłobki i przedszkola publiczne

1
2131
otwarcie przedszkoli i żłobków w Zielonej Górze

Wczoraj rząd poinformował, że od 6 maja będą mogły być otwarte przedszkola i żłobki. Decyzja o ich otwarciu leży w gestii samorządów. Dziś prezydent Zielonej Góry poinformował o otwarciu przedszkoli i żłobków w Zielonej Górze.
Otwarcie przedszkoli i żłobków w Zielonej Górze

Otwieramy wszystkie żłobki i przedszkola publiczne. Koniec kropka, wracamy do sytuacji sprzed pandemii – napisał na swoim fanpage prezydent miasta Janusz Kubicki. Żali się jednak na sam rząd, bo uważa, że ten chce odpowiedzialność zrzucić właśnie na władze samorządowe. – Słowem my jesteśmy dobre wujki a jeśli któryś samorząd nie będzie chciał to jest ten zły – wyjaśnia. 

Prezydent: łatwo wymyślać zalecenia
Prezydent nie kryje też frustracji. – Wkurzyłem się, bo łatwo wymyślać takie zalecenia za biurkiem w Warszawie ale tu na miejscu, są dziesiątki różnych sytuacji, uwarunkowań jak to się ładnie mówi, które nie zawsze pasują do tych pięknie wymyślonych „zaleceń”. Większość z nich nie da się w 100% przestrzegać. To nie realne zwłaszcza w przypadku tak małych dzieci, niech ktoś im to wyjaśni i nauczy jak je przestrzegać – wyjaśnia włodarz miasta.

Bądźmy wyrozumiali
Prezydent poprosił także o wyrozumiałość dla pracowników placówek. I przestrzega, że niedociągnięcia, zwłaszcza na początku są nie do uniknięcia.  – Nie krzyczcie proszę na panie dyrektorki, wychowawczynie przedszkolne, obsługę. Oni przecież będą starali się w tym nietypowym czasie zając waszymi dziećmi – prosi prezydent.

Otwarcie przedszkoli czy żłobków  nie oznacza, że dziecko musi do niego uczęszczać
Warto też pamiętać, że nie ma obowiązku by w tym czasie dziecko chodziło do przedszkola, czy żłobka. Jeśli rodzic ma możliwość zapewnienia opieki w domu, to może z tego skorzystać. – Pamiętajcie o jednym, to nie jest obowiązek aby Wasze dzieci chodziły do przedszkoli czy żłobków. Jeżeli ktoś ma możliwość, to proszę o to aby nie wysłać dzieci do placówek. Będziemy monitorować sytuację i jeżeli znaczenie się coś dziać to nie miejcie złudzeń, zamkniemy ponownie przedszkola i żłobki – tłumaczy. Pyta także o opinię. A my zamieszczamy sondę (poniżej).
Czy w Zielonej Górze powinny zostać otwarte przedszkola i żłobki?

 

Dziś temat numer jeden to przedszkola i żłobki. Rząd powiedział, ze można otwierać ale decyzja należy do….samorządu….

Publiée par Janusz Kubicki sur Jeudi 30 avril 2020

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ja jestem jednak zwolennikiem odporności ogólnej, załóżmy, że maluch zachoruje, ale na pewno zaraz wyzdrowieje, no i ma szanse być odpornym na te badziewie do końca życia, jego dzieci chyba też.
    No i same dzieci, bez normalnego kontaktu z rówieśnikami, moim zdaniem, wolniej się rozwijają, są opóźnione w rozwoju, wiem temat rzeka, rodzic nie jest równorzędnym partnerem w rozwoju dziecka, jest pewną formą autorytetu, nic więcej.
    Wczoraj była u mnie Hania, 3 latka, zero rozpierającej ją energii, powinna szaleć krzyczeć biegać, bawić się, nabić guza tam i tu, sobie lub komuś, a tutaj ojciec wymusza na niej szereg czynności zachowawczych pod groźbą jakiejś kary-rozmowy. To nie tak, z tatusiem nawet nie dyskutowałem, nie ma sensu, a mamusia wszystko słyszała i cicho siedziała, a pod względami intelektualnymi męża znacznie przewyższa (moje Panie dlaczego tak obawiacie się być sobą).

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here